Йога табір

+38(096)803-47-70

Викорінення причин головного болю

DSCN5976

Йога-терапія пропонує дієві методи викоренення причин головного болю будь-якого походження, на відміну від фармакологічних засобів, які лише тимчасово усувають симптоми болю, не долаючи його коріння. Йога, Аюрведа, і Йога-терапія розглядає організм людини, як самодостатню і саморегулюючу систему, здібну до самовідновлення за сприятливих для цього умов, це  Мікрокосм, в якому усе взаємопов’язане і взаємозалежне. Немає окремих систем, наприклад, неможливо  лікувати гормональну систему, не беручи до уваги скажімо, систему травлення. Бо вони не існують одне без одного. Збої в кожній системі органів неодмінно впливають на загальний стан  Мікрокосму, на здоров’я організму в цілому. Сахаджі Дгауті Крійя, терапевтично-лікувальна система, розроблена йога-терапевтом Ш.С.Шиванандою навчає нас відновити і пробудити  власні резерви резистентності до несприятливих факторів середовища, власними силами, без участі і залежності від ліків і лікарів позбутися недуг і тримати стійкий рівень здоров’я.

шіршасана

За Йога-терапією Мікрокосм людського тіла є відображенням Макрокосму і являє собою взаємодію трьох головних стихій: Вайю-татви – повітря, Агні-татви – органічного вогню, Апо-татви – води. Збій в одній (ека-доша джа, легкий початковий недуг)  або двох(дві-доша джа, хвороба середньої важкості) і трьох(тре-доша джа, хвороби, що важко піддаються лікуванню) стихіях призводить до їх дисбалансу. Здебільшого, причина у забрудненні і пригніченні функцій фізичного і ментального тіла. Тонкий енергетичний план тіла таким чином страждає від забруднення плану грубого – фізичного тіла.

сахаджі басті крійя

Для прикладу, пропонуємо розглянути лікування причин виникнення головного болю різного походження за Йога-терапією з використанням методики Сагаджі Дгауті Крійя – Очищення Стихіями. Автор Шрі Свамі Шивананда. Окрім  “рецептури”  лікування ви неодмінно побачите чіткі рекомендації по дієті, без виконання яких усі заходи зводяться нанівець. Бо неможливо очистити і відновити систему, постійно забруднюючи її в процесі лікування нездоровою їжею. Задля того, щоб встановити стійке міцне здоров’я, в першу чергу необхідно скорегувати вірний раціон харчування і дотримуватись його постійно.

20160702_183237

Головні болі.

“Згідно з концепціями Аюрведи, існує безліч причин виникнення головного болю. Ось шість найбільш поширених.

1.Вплив на нервові клітини мозку зіпсованого Вайю, розлад якого викликано забрудненням кишечника застарілими фекаліями.

Обумовлена ​​цією причиною головний біль посилюється вночі, оскільки якість зовнішнього Вайю вночі поліпшується і дефектність Вайю внутрішнього відчувається організмом більш виразно.

1.Вплив на клітини мозку зіпсованої Пітти при захворюваннях органів Агні-грантхі. Лоб, очі і ніс при цьому гарячі. Вночі Піта заспокоюється, біль стає менше або зникає зовсім.

2.Зіпсована Капха, що скупчилася в носових проходах і придаткових порожнинах. При цьому виникають симптоми запалення носоглотки, придаткових порожнин, очей, іноді – висип на шкірі обличчя.

3.Перевитрата насіння або хвороблива його нестача. В результаті мозок недоотримує особливі тонкі складові свого харчування і деякі необхідні йому в мікроскопічних кількостях речовини. Характерні слабкість і депресивний стан. Можливі непритомність.

4.Надмірна концентрація крові в області Агні-грантхі, обумовлена ​​необхідністю постійно нейтралізувати кислотні отрути, що утворюються при переробці некоректно підібраною або надлишкової їжі. Такий головний біль помітно посилюється через деякий час після їжі, оскільки в цей час кровопостачання мозку погіршується ще більше.

5.Сурьябарта-шира-рог, гемикрания або мігрень – спазми судин головного мозку, обумовлені поєднанням однієї або більше з вищезгаданих причин зі схильністю судинної системи до такої реакції. Зміна симптомів у часі може вказувати на основну причину.

Існує безліч інших причин і їх поєднань, всі вони класифікуються в Аюрведі. Головними і найбільш поширеними, однак, йогіни схильні вважати забруднення стінок кишечника застарілими фекаліями, що спричиняє аутоінтоксикацію, а також отруєння крові, що виникає внаслідок харчування переважно кислотними продуктами.

сахаджі басті крійя

Лікування.

Вранці: Сахаджа-басті-крийя за схемою. Після дефекації і умовно – поясна ванна. Сахаджа-пранаяма номер один, чотири, сім; Враджана-пранаяма.

Ці заходи дають лише тимчасове полегшення. Для радикального позбавлення від головного болю потрібно усунути причину, діючи відповідно до рекомендацій відповідних розділів. Тому правильний діагноз має величезне значення.

Майже всі типи головного болю усуваються регулярною ранковою  практикою Враджана-пранаями і Неті.

очищення стихіями

Правила і дієта. При всіх видах головного болю, крім тієї, яка викликана четвертою причиною, повне або хоча б часткове голодування діє воістину магічно.

Суворо дотримуватися правил пиття води і частіше купатися.Повністю відмовитися від чаю. Чай можна вживати в кількості не більше однієї-двох чашок в день тільки за умови, що щодня випивається достатню кількість молока – не менше трьох чвертей літра. Без цього отрути, що виникають в організмі внаслідок вживаннячаю, не можуть бути нейтралізовані. Наслідком стають порушення роботи печінки і інших органів Агні-грантхі.

Кава, тютюн, спиртне, наркотичні речовини при схильності до головних болів – воістину смертельне зілля. Втім, як і у всіх інших випадках.”

За матеріалами книги Шрі Свамі Шивананди “Новий погляд на традиційну йога-терапію”.

Хочу з вами
Instagram