Йога табір

+38(096)803-47-70

Сахаджі Дгауті Крійя. Детокс за йога-терапією.

За вченням Йоги і Йога-терапії, 80% найбільш поширених хвороб людства є наслідком забруднення, зашлакованості, аутоінтоксикації тіла, закислення крові. Тому власне з очищення фізичного тіла починається процес  лікування і відновлення стійкого здоров’я. Це ж саме підтверджують сучасні досліди Королевської академії Великої Британії, які доводять, що 95% усіх захворювань прямо або опосередковано виникають через забруднення кишечника – кореня тіла. Подоланню цієї проблеми присвячена Практика йога-терапії САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ, розроблена Шрі Свамі Шиванандою.

DSCN1188

САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ  означає «Полегшена методика очищення стихіями:
  Водою, Внутрішнім вогнем, Повітрям і Сонячним світлом, Омовіння, Очищення голодом».

У Йозі під Дгауті-крійя (дгауті-крійя (санскр.) – Очисна дія) розуміються вправи, призначені для «внутрішнього  тренування» фізичного тіла, промивання травного тракту і очищення тіла на клітинному рівні. Однак класична практика Дхауті-Крійі згідно з тим, як вона викладена в трактатах, – справа дуже складна. Тому в Йога-терапії використовуються спрощені варіанти вправ, що складають цей розділ Йоги, – Сахаджа-дхауті-крийя. Аспект внутрішнього  тренування і психоенергетичний  ефект в цій практиці виражені дещо слабше, ніж в повній Дхауті-крійї, проте очисний та оздоровчий вплив в Сахаджа-дхауті-крійя зберігається цілком.  Очисні процедури мають виключно важливе значення, впоратися з хронічними захворюваннями без них просто неможливо. Крім того, вони відносяться до обов’язкових профілактичних практик.

DSCN1972
Опис методики:

Ранкова практика

1)коректної процедури  очищення кишечника  (сахаджі басті крійя)

2)практики йога-асан і крій

3)дефекація

4)омовіння

5)пранаями, медитація

6)саттвічна дієта

7)вечірня практика асан і пранаям. цигун.

Процедури з сонячним світлом (на сході і заході Сонця), пранаяма в пішому поході – Варджана пранаяма, сонячні і повітряні ванни, омовіння в гірській річці – є складовими щоденного режиму детоксу.
DSCN4621

На сході Сонця, натощак, одразу після пробудження, виконуємо Сахаджі Басті Крійю (власне очисну процедуру):   Готуємо і  п’ємо  розчин наступного складу – півтора літра теплої води з соком 1/2 лимона і ложкою (чайна або столова) морської солі. На пиття очисного розчину передбачено 10 хвилин. Одразу після цього виконується певна послідовність асан, рекомендованих Ш.С.Шиванандою. Завдяки утриманню тіла в певних асанах і коректно складеній з них послідовності, очисний розчин потрапляє через шлунок в кишечник. Вода вимиває розкладену жовч і слиз з шлунку і тонкого кишечника, потім потрапляє в товсті кишки і розріджує їх вміст, який потім викидається з організму разом з відходами та отруйними речовинами. Жодне відоме проносне, ніяка клізма не в змозі зробити все це настільки нешкідливо і настільки радикально, як робить це Сахаджа-басті-крийя. 

Надлишки жовчу, який спродукувався але не був використаний за призначенням – для травлення їжі,  є отрутою;  зайвий накопичений слиз, що є середовищем ризику  розмноження патологічних бактерій, застарілі неперетравлені залишки їжі, що викликають зігнивання в кишечнику, розчиняються, вимиваються, коректно виводяться через  дефекацію, завдяки Сахаджі Басті Крійї. 

DSCN1913 – копія
Розкладені  скупчення калу в кишечнику отруюють організм і сприяють розвитку бактерій. На думку майстрів Йоги,  левова доля усіх захворювань зобов’язані своїм походженням аутоинтоксикації організму отрутами гниючих фекальних мас, які збираються на стінках кишечника.  Крім того, ці маси – ідеальне середовище для росту безлічі видів хвороботворних бактерій. На нейтралізацію аутотоксінов і боротьбу з дбайливо вирощений в надрах організму мікробами йде левова частка енергії людської істоти. На творче осмислення процесу життя залишається дуже мало, на розвиток усвідомлення-практично нічого.

 Усе зайве, що потрапило в тіло і не перетравилося, не нейтралізувалося внутрішніми системами в силу некоректного харчування, життя в постійному “стресі”, пригнічення симбіотичної мікрофлори і загального зниження резистентності організму, накопичується в тілі, не лише в шлунково-кишковому тракті, а й в  органах, в кров’яному потоці, тканинах тіла (м’язи, суглоби, кістки, рідини). Якщо вчасно  не позбутися цього “вантажу”, він перетворюється на Аму – отруту, антогоніста Оджасу – імунитету. Ама – отруйна речовина, що рухається каналами тіла і знаходить в організмі найбільш уразливий орган або систему. Тому через забруднення Амою спричиняються патології різних систем –  яка саме зазнає атаки, залежить лише від індивідуальної схильності (слабкості) в організмі: будь-яка внутрішня система організму уразлива дії Ами –  травлення, сечо-статева, ендокринна, опорно-рухова, кардіо (серцево-судинна-дихальна), нервова. Нагадаю, Аюрведа розглядає організм, як цілісну систему, здатну до самовідновлення, розподіл на системи є умовним. Сахаджі Дгауті Крійя наділяє нас можливістю очистити організм від Ами і пробудити власний Оджас – систему захисту і стійкості.

DSCN2949
У нашому таборі ми ставимо за мету надати людям знання і уміння з використання йога-терапії, як ефективного і доступного методу очищення тіла і відновлення стійкого здоров’я. Сахаджі Дгауті Крійю можна застосовувати самостійно, виконуючи 2 рази на рік. Але, як свідчить досвід лікарів-аюрведів, які проводять детокси, найкращий час для очищення – відпустка, відпочинок, на якому людина повністю абстрагується від повсякденного буденного життя, оточення, стресів. Найкраще місце для детоксу – чисте природнє середовище, в якому відчуваєш зв’язок з власною першо-природою. Надзвичайно важливим є правильне харчування!

Ми дотримуємося усіх рекомендацій автора методики очищення і профілактики, Шрі Свамі Шивананди, визнаного  аюрведичного лікаря і йога-терапевта. Єдина річ, яку я, як йога-тічер, доповнила згідно власного досвіду, це послідовність йога-асан в ранковій очисній практиці. Вона складена мною таким чином, щоб для початку коректно розім’яти “спляче” неслухняне тіло, пробудити  опору рухового апарату – хребет (меруданду), в якому тече головний енергетичний канал сушумна-наді; підготувати м’язи, суглоби, кардіо-систему до виконання асан, рекомендованих Шиванандою. Його класичні асани, крійї, пранаями, усі, без виключення,  присутні в наших він’ясах (послідовностях). Але без коректної розминки, виконання їх ускладнене. Кожна людина – особлива, і в залежності від індивідуальних фізіологічних, анатомічних чинників, різні асани по-особливому впливають на кожне тіло. З часом кожен з практикуючих  відчує і обере для себе найбільш ефективну послідовність виконання. (Жанна Потапова).

Наводимо приклад лікування одного з набільш поширених захворювань сучасності, з застосуванням Сахаджі Дгауті Крійї:

“Підвищена кислотність. Її симптоми:

Нетравлення, відсутність енергії, гірка або кисла відрижка, печія, ослаблення смакової чутливості.

Лікування.

Вранці: Сахаджа-басті-крийя згідно зі схемою. Після дефекації – Вамана-дхауті-крийя; Агні-сара-дхауті-крийя номер один – десять разів, номер два – чотири рази; Враджана-пранаяма.

Увечері: Враджана-пранаяма; Сахаджа-агни-сара-дхауті – тридцять разів; Пащчіматанасана – чотири рази; Павана-муктасана – чотири рази; Йога-мудра – вісім разів; Сарвангасана – чотири рази; Сахаджа-пранаяма номер один, два, вісім – по дві хвилини кожна.

Після того, як з’явиться поліпшення стану, слідувати прогресивної методики тренувань. Під час нападів болю простежити за тим, через яку ніздрю здійснюється дихання і змінити переважну ніздрю.

Це помітно полегшить біль.

йогатабір ПРАНАПравила і дієта. При наявності болю не приймати нічого, крім теплої води з лимонним соком. Холодну воду можна буде пити пізніше. Зазвичай при підвищеній кислотності спрага майже не відчувається, але все одно слід взяти собі за правило випивати щодня п’ять-шість склянок води. Зазвичай люди, які страждають підвищеною кислотністю, відчувають підвищений апетит. Це обумовлено гіперфункцією органів Агні-грантхі. У більшості випадків помилковий апетит може бути усунутий склянкою води або одним-двома солодкими дуже соковитими плодами. Будь-яка концентрована і важка їжа строго протипоказана.

Після того, як гостра стадія подолана, протягом трьох-чотирьох днів необхідно дотримуватися дієти, що щадить – овочевий відвар замість овочів, фруктовий сік, пахта. Чотири п’ятих раціону повинні складати продукти лужної групи. Жирів, жирних і гарячих страв, приготованих з маслом, сухих цукристих фруктів необхідно уникати до повного

Одужання. Допустимі дуже невеликі кількості топленого і рослинного масел.

Наприклад, в якості приправи для страви можна використовувати пару ложок оливкової олії. Маслянка краще, ніж молоко.

Молоко ж необхідно “полегшувати”, одноразово довівши його до кипіння і давши піднятися, після чого миттєво прибравши з вогню.

!!! Застосування лужних препаратів – сода, каломель і т.п. – Згубно позначається на результатах лікування, оскільки насильно знижує кислотність, спонукаючи і без того гіперактивні органи Агні-грантхі працювати ще сильніше. В результаті хвороба стає хронічною і переходить в небезпечну фазу, коли на стінках шлунка або дванадцятипалої кишки з’являються виразки.” За матеріалами книги “Новий погляд на традиційну йога-терапію” Шрі Свамі Шивананди.

20160813_090420

Йога-терапія   вчить: ключовими елементами творіння є повітря, вогонь і вода. Відповідно, Вайю-таттва, Агні-таттва і Апо-татва є стихіями, що грають ключову роль в гармонійному функціонуванні фізіологічних механізмів людського тіла. Будь-яке порушення їх взаємодії негайно призводить до виникнення захворювань, а серйозний розлад закінчується, як правило, смертю. Найбільш безвідмовним і радикальним засобом для управління взаємодією цих трьох стихій і підтримки їх ідеального рівноваги є практики ХАТХА-ЙОГИ. Вчення Йоги дає нам ключ не тільки до розвитку духовної сили і пронизливої ​​ясності розуму, але також до побудови здорового, непідвласного часу організму, вільного від хвороб і ознак вікової деградації. Таким чином, практика Йоги виявляється, мабуть, найбільш потужним засобом, здатним позбавити людство від настільки загального в наш час передчасного старіння і повільного прижиттєвого  тілесного розкладання.

На нашому сайті використані автентичні фото минулих йога-турів “Прана”. Статті написано з використанням матеріалів книг: “Новий погляд на традиційну йога-терапію” Ш.С.Шивананда; “Погляд на Йогу” Б.К.С.А.йєнгар; “Ведичні знання про здоров’я” Шрі Харі Дас. Зміст статей і сторінок – автор Жанна Потапова.

Хочу з вами
Instagram