Йога табір

+38(096)803-47-70

Ранкова Сахаджі Басті Крійя

Ранкове тренування в “Прані” присвячене Сахаджі Басті Крійї – складовій частині загальної методики Шивананди Сахаджі Дгауті Крійя.Розпочинається денний цикл о 6:00. Натще випивається 1,5 л. теплої води, в якій розчинено свіжо-вичавлений сік лимону і чайна ложка морської солі. Одразу ж виконується певна послідовність йога-асан, енергетичні техніки розпалення внутрішнього вогню, що базуються на вакуумній Уддіяна-бандзі, під дією чого досягається процес дефекації. Далі: омовіння тіла, і після омовіння – курс Пранаям за Шиванандою. Перші 2 дня очищається кишечник, наступні 3 дні в процес очищення включаються усі без вийнятку внутрішні системи і тканини організму. Саме так,  м’яко і без звикання, досягається чистка усіх, без виключення, внутрішніх систем органів на клітинному рівні.

сахаджі басті крійя

Очищення за цією схемою відбувається не лише в кишечнику, але й охоплює усю внутрішню порожнину травного тракту. В  рідині, яку ми випиваємо у об»ємі 1,5 літра, розчиняються токсини, загнилі частки неперетравленої  їжі,слиз, рідина відсорбовує  патогенні бактерії,  продукти розпаду і зайву кислоту з внутрішніх оболонок  травного тракту і виводить через пряму кишку. Систематично очищуючи  кишечник  ми очищуємо кров, печінку, як депо крові, запобігаємо закисленню крові. Лише чиста і здорова кров виконує свої першочергові  для життя функції, згадаємо їх: транспорт кисню і живлення клітин; очищення клітин від продуктів розпаду; гуморальну функцію – доставку гомонів органам і клітинам; захисну функцію – вироблення і доставка антитіл. Тому  зміни структури крові  тягнуть за собою серйозні наслідки. Якщо забруднена і закислена сама кров, потерпають усі, без виключення, системи, і впершу чергу – керівні:  головний мозок і гормональна система.

сахаджі басті крійя

Очищуючи кишечник ми відновлюємо функції імунної системи – здорової мікрофлори кишечника, яка і є бар»єром на шляху  зовнішніх інфекцій і так званих спадкових захворювань. Жодна з відомих крій не очищує кишечник так м»яко і без «звикання».

Переважна більшість відносно здорових людей має раджас кров, що відбивається на властивих їм тенденції до активного прояву в соціумі і нездатності повною мірою контролювати свою емоційну і розумову діяльність. Ті ж, чия кров відноситься до категорії брудної, не можуть не бути схильними до фізичних недуг. Знаючи, яким чином та чи інша їжа впливає на якість крові, можна оптимізувати її реакцію шляхом вироблення збалансованої дієти. Стародавні мудреці дотримувалися тієї думки, що все солодкі і кислі фрукти, всі зелені овочі, різні бобові, молоко, кисле молоко є їжею, яка сприяє набуттю кров’ю лужних властивостей. Риба, м’ясо, яйця і продукти, багаті вуглеводами, закислюють  кров. Жири є «нейтральною» їжею, якщо вживаються в помірних кількостях. Однак будучи дуже концентрованими, в надмірних кількостях вони не можуть бути повноцінно засвоєні. Їх токсичні залишки закислюють  кров.

сахаджі басті крійя

Терапевтичний вказівник Шивананди  містить безліч  хвороб, що лікуються за методикою Сахаджі Дгауті Крійї. З точки зору “традиційної” медицини, ці хвороби мають різне походження, але Йога розглядає організм людини як єдиний самодостатній Мікрокосм, в якому усе взаємопов’язане, і жоден процес, що відбувається в ньому, не є окремим… Це саморегулююча система, здатна до відновлення за умов володіння навичками правильного   використання і  пробудження внутрішньої системи очищення і самозахисту. Першочергова роль стійкого міцного здоров’я – встановлення правильного раціону харчування.

сахаджі басті крійя

За вченням Шивананди і йогічних трактатів, 80% найбільш поширених хвороб людства є наслідком забруднення, зашлакованості, аутоінтоксикації тіла, закислення крові. Тому власне з очищення фізичного тіла починається процес  лікування і відновлення стійкого здоров’я.

Людина не є і не створена хижаком. Її система травлення  створена по типу травоїдної тварини. Однак людину наділено здатністю виживати в екстремальних умовах і в цих умовах харчуватись і перетравлювати плоть тварин. Якщо без особливих на те підстав ця здатність стає основою повсякденних харчових звичок, уникнути раніше або пізніше руйнівних наслідків впливу такого спотворення на тіло і – в першу чергу – на психику людини як правило, не вдаєтся.

сахаджі басті крійя

Отже, практика йога-терапії САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ, розроблена Шиванандою,  означає  «Полегшена методика очищення стихіями:
 Водою, Внутрішнім вогнем, Повітрям і Сонячним світлом, Омовіння, Очищення голодом». (одноденне голодування з варі-прітіх-питтям води- призначається у “запущених” випадках, коли не спрацьовує чистка на другий день застосування; це свідчить про заблокованість дванадцятипалої кишки неперетравленими відходами).

Раціон харчування будується за принципом Саттвічного харчування. Без нього лікування і будь-яка Йога-практика зводиться нанівець, в деяких випадках може і нашкодити здоров’ю. Цій темі ми присвятимо статтю у нашому  Блозі.

Хочу з вами
Instagram