Йога табір

+38(096)803-47-70

Пранаяма – спокій розуму.

пранаяма

Пранаяма – четвертий з восьми ступенів Аштанга Йоги Патанджалі. Слідує після Асани, третього ступеня, і передує Пратьягарі, повному відвертанню розуму від влади почуттів і звільнення від ілюзій… Отже, Пранаяма – наука про контроль  дихання, надважлива і неоціненна практика.

пранаяма

Гуру Б.К.С.Айєнгар, за вченням якого ми практикуємо асани і пранаями, наставляє: «Життя йогина  виміряється не числом днів,а кількістю дихань. Тому він дотримується вірного способу ритмічного повільного , глибокого дихання. Це ритмічне дихання зміцнює дихальну систему,заспокоює нервову і гасить пристрасті. Коли бажання і прагнення зменшуються,розум стає вільним і здатним до зосередження… Наче вогонь, що яскраво спалахує,коли вітер здуває з нього попіл,так і Божественний вогонь в тілі палає у всій своїй величі, коли попіл пожадливості здувається вправами Пранаями… Розум, наче колісниця, в яку впрягли пару могутніх коней. Один з них – Прана, дихання.Другий – Васана – бажання.Колісниця рухається в тому напрямку, куди тягне дужчий з коней.Якщо дужче Пранаяма – тоді бажання під контролем, почуття стримуються і розум у спокої. Коли превалюють бажання, то дихання безладне, а розум збуджений і неспокійний.Тому йогин оволодіває наукою дихання, і за допомогою контролю  і впорядкування дихання (Пранаями) він керує розумом і тамує його неспокій..»

пранаяма

Ми вчимося, точніше, згадуємо, як це насправді – бути часткою нескінченного і неділимого цілого – нашого Всесвіту. «Я – є Він, і в Ньому є Я».  Айєнгар твердить: «Прана в індивідуальному тілі (джіватма) є частиною космічного дихання  Загального Духу (параматма).Практикою пранаями робиться спроба узгодити індивідуальне дихання (пінда прана) з космічним диханням (Брагманда прана)»

Хочу з вами
Instagram