Йога табір

+38(096)803-47-70

Прана – життєва енергія. Пранаяма – метод її відновлення.

Шрі Свамі Шивананда про психо-енергетичний аспект, повне задіяння, присутність, самого пацієнта у процесі успішного лікування і застосування Йога-терапії.
“Успішність застосування практики Йоги в терапевтичних цілях у величезній мірі залежить від того, якою мірою в ході тренування задіяний психоенергетичний аспект йогичних технік, тобто та їх частина, яка безпосередньо впливає на гармонізацію проявів стихій (сил, законів) в тонкому тілі. Якщо це вдається, то лікувальна ефективність практики виявляється щонайменше в кілька разів вище, ніж у випадку, коли техніка використовується в простому «фізкультурному» варіанті. Найімовірніше, це обумовлено набагато більшим ступенем залученості свідомості, а отже, і активної волі, спрямованої на зцілення, ніж в разі автоматичного виконання рухів і поз.
Психоенергетична робота в практиці асан побудована на сприйнятті певних відчуттів і управлінні ними за допомогою положень тіла, рухів і певних схем дихання. Ці відчуття генеруються рухомими в тонкому тілі потоками деякої субстанції (можливо, більш адекватним здасться опис потоків прани як потоків зміни енергетичного стану вібраційних полів, що становлять тонке тіло, однак в кінцевому рахунку практикуючих так чи інакше приходить до управління відчуттями), яка несе в собі енергію і первинну інформацію, відповідні проявам стихій (або вібраційних характеристик складових тонкого тіла).
Оскільки всі такого роду тонкі сили є прояви Початковою Сили – Прани, – їх для зручності також називають праною (не слід плутати з Прана-вайю – одним з аспектів прояви Вайю-прани – сили стихії повітря).
Саме очищення, відновлення повноти і гармонізація потоків прани маються на увазі в тих випадках, коли мова йде про усунення порушень прояву стихій. Позбавлення від дефектів на рівні фізичного тіла приходить як наслідок. У той же час є можливість ефективно управляти психоенергетичними процесами і станом усвідомлення за допомогою певних маніпуляцій з фізичним тілом. На використанні цієї можливості і побудована як практика Йоги, так і способи терапевтичного її застосування.
20170702_175316
Протягом тисячоліть йогіни вивчали ефекти, вироблені на грубому і тонкому планах різними діями з тілом і свідомістю, відбирали і систематизували найбільш радикальні знахідки, передаючи з покоління в покоління все більш досконалі методики комплексного управління всіма аспектами людської істоти – від органічного тіла то найтонших сфер усвідомлення. Тому вельми доцільно досить строго дотримуватися методики виконання вправ.
Не слід засмучуватися, якщо спочатку відчуття потоків прани в тілі не сприймається. Наполегливість в тренуванні і точність виконання вправ, з’єднані з граничною уважністю по відношенню до кожного руху, положення тіла і виникає в ньому відчуття неодмінно призведуть до того, що вправи відкриють практикуючому свій істинний сенс.”
DSCN0659
Асани і мудри. Категорії асан.Асани для Пранаям і Медитації.
“Розрізняють дві категорії асан: асани медитативні і асани тренувальні.
До категорії медитативних асан відносять стійкі сидячі пози, придатні для тривалого збереження нерухомості. Вони використовуються при виконанні пранаям і споглядальних практик, які є в Йозі ключовими і спрямованими на усвідомлення людиною вищих аспектів своєї істоти і набуття контролю над ними. У Йога-терапії медитативні асани застосовуються в якості тренувальних в загальному ряду терапевтичних технік.
До тренувальних асан відносять комплекси, складені більш-менш складними положеннями тіла і поєднаних рухами, призначені для всебічного тренування і розвитку опорно-рухового апарату. Тренувальні асани є виключно ефективним терапевтичним і профілактичним засобом…
Слід, однак, мати на увазі, що на більш високих щаблях практики Йоги всі без винятку асани стають медитативними, включаючи найскладніші і напружені :
«Осягнення структури потоку, так само як і вихорів сили в просторі форми аморфного досягається практикою споглядання асани. Бо збільшена щільність потоку перетворює тонке тіло в щось ясно зриме. дихання подовжується, і сутність його видовжується, стаючи очевидною. Спогляданням дихання проявляється те, що всередині. Потім зосередженням тонкому тілу надається потрібна форма. Стаючи повними і знаходячи цілісність, вихори сили, складові найтоншого в людській істоті, займають місця, їм призначені. Тому найкращим зосередженням буде таке на внутрішньому »(« Дхара-Даршана »).
DSCN6443
ПРАНА.Життєва енергія Всесвіту.Значення Пранаями.
Дихання, Життя, Енергія це – Прана. Людина може позбавитись від усіх хвороб за допомогою Пранаями – продовження, поглиблення дії Прани, життєвої енергії. Як відомо, 99% хвороб, що проростають в тілі фізичному, мають коріння,”посіяні”, спочатку в нашому розумі. Пранаями (йогічні дихальні техніки) є саме тим способом, завдяки якому ми здатні викорінити причину, а не “боротися” з симптомами хвороби. Одним з аспектів виникнення хвороб є дизбаланс, який накопичується в нас на протязі життя, між Сур’я (сонячною, гарячою) і Чандра(місячною,холодною) енергією. Перша відповідає за життєву активність, спонукає до дії. Друга відповідає за нашу моральну і духовну сферу, розслаблення і відновлення. Існують пранаями, спрямовані на відновлення саме цієї рівноваги в людському організмі. Яким чином завдяки використанню фізичного інструменту – власного тіла, можливо свідомо досягти тонких, енергетичних планів? Саме цьому вчать пранаями, які працюють через усвідомлену роботу практикуючого з власним дихальним апаратом (поглиблення амплітуди, встановлення відповідного ритму (сповільнення або активізація) дихального циклу); виконання бандх – енергетичних замків; а також контроль над Наді – енергетичними каналами, через які тече Прана. Це: Сур’я наді (сонячний енергетичний канал ), що протікає через праву ніздрю; Чандра наді (місячний канал, холодний), що тече через ліву ніздрю. На протязі доби можна помітити, що одна ніздря заблокована, інша “працює”. Врівноважити енергії – пасивну місячну і активну – сонячну в тілі допомагають пранаями: ви можете розслабитись і відновитись завдяки одним методикам, і , навпаки, “пробудитись” до активної дії, практикуючи інші. Пранаяма в цілому і в першу чергу діє на наш Розум: очищає від брудних думок, заздрощів, злоби, хтивості; пробуджує від інертності і невігластва; концентрує, цілеспрямовує на важливе. А значить, позбавляє “коріння хвороб” його живлення.
DSCN3883
Шрі Свамі Шивананда: “Пранаяма – це поглиблення, продовження і розширення життєвого дихання або накопичення Сили. Під Пранаямою в Йозі розуміється система дихальних вправ – пранаям, що дають життєву силу і досконалість, продовжують життя і забезпечують перемогу в сутичці зі смертю”… (Слід зауважити, що метою Йоги не є продовження життя фізичного тіла заради насолод матеріальним життям, а очищення розуму і досягнення ним здібності духовної реалізації. Асани і пранаями сприяють саме цій меті, роблячи фізичне тіло здоровим, а розум чистим і зосередженним.(YSF) ) “… Йогіни вважають, що нормальна середня тривалість людського життя на цій планеті повинна дорівнювати приблизно ста рокам.Те, що життя тривалістю ста років можливе, підтверджується досить великою кількістю людей, без особливих хитрувань доживають до такого поважного віку. Такі довгожителі є практично в кожній країні.Тіло людини живе до ста років, після чого воно вмирає.Однак розвиток людського розуму в переважній більшості випадків за час одного повного циклу життя фізичного тіла не завершується.Тупий розум, розум, занурений в невігластво, розум пристрасний або ж розум, який перебуває на ступені активної реалізації мирських інтересів, – всі вони повинні пройти довгий шлях розвитку, щоб трансформуватися в чистий розум, а потім нарешті в розум, здатний до Божественного самоусвідомлення.”
Шрі Свамі Шивананда. Книга “Новий погляд на традиційну Йога терапію”

Хочу з вами
Instagram