Йога табір

+38(096)803-47-70

Періодичний “домашній” детокс.

Система періодичного очищення організму передбачає, крім власне процедур детоксу, підготовчу фазу. Рекомендую «вхід» в сахаджи дгауті крійю за схемою триденної моно-дієти. Насправді, вона не така вже й жорстка, як звучить її назва. Отже, оберіть три дня, найкраще вихідних, щоб відокремитись, хоча б тимчасово, від буденних робочих справ… Визначаємо три натуральних продукта, які стануть основними в кожен з днів дієти; також два напої, один з яких – чиста вода, інший може бути травяним чаєм, компотом з ягід, журавлиний морс; з продуктів:  наприклад, перший день – буряк, другий – тиква або кабачок, третій –  гречка або маш(турецький горох). З моно-продукту готуємо страви і на протязі дня споживаємо лише ці страви, вживаємо також один з напоїв і  воду. Для заспокоєння і очищення нервової системи виконуємо зранку, натще, Наді-шодхана пранаяму, так само ввечері, перед сном, по 10 хвилин.

Рекомендую пройти цей міні-детокс напередодні виїзду до Йога-табору.

Чому необхідно періодично очищати організм?

 • Забруднені і зашлаковані системи дають збій функцій. Через порушення однієї системи страждають інші і весь організм в цілому.
 • Занечищення зазнає і дає збій не лише фізична, груба оболонка тіла, а також і тонка – ментальна, через надлишок «неперетравленої» інформації і емоцій. З цієї причини виникають втрата життєвої енергії, втома, депресія.
 • Зашлакованість тіла  викликає згасання «тілесного вогню» – процесів асиміляції і дисиміляції, тобто загального метаболізму.
 • За Аюрведою 80% хвороб виникають через забруднення кишечника – «кореня організму». Згідно сучасних  досліджень Королівської Академії Медицини Великої Британії  – 95% сучасних хвороб людства прямо чи опосередковано виникають внаслідок занечищення кишечника.

Систематичне своєчасне очищення організму запобігає вигорянню життєвої енергії і виникненню симптомів тривалої перевтоми, втраті  «тілесного вогню». Навіть за умови ведення здорового стилю життя ми не завжди здатні тримати в чистоті і спокою наш розум, який зазнає постійного емоційного та інформаційного перенавантаження. Через таке занечищення також виникають реакції на рівні фізичному і ментальному. Сучасна гілка психології – психо-соматика  підтверджує висновки, що були здавна відомі Аюрведі: більшість хвороб коріниться в стані нашого розуму; неможливо подолати хворобу знаходячись в тому ж стані свідомості, в якому проблема утворилась. Методи викорінення хвороб, що виникли внаслідок  «неперетравлених емоцій» – очищення тіла, повільні Пранаями           ( мовою психосоматики – дихальна гімнастика ) йога-асани, медитація. Отже, надлишок емоцій, які ми не в силі «перетравити», забруднюють нас не менше, ніж невідповідна їжа. Щодо їжі – її неправильний прийом , в поспіху, «на бігу», коли розум зайнятий сторонніми думками і сповнений емоціями, сприяє  занепаду життєвої енергії і втраті тілесного вогню. Такий спосіб споживання їжі,  навіть коректно приготовленої, несе інертність і важкість тілу, викликає в першу чергу проблеми ШКТ, і через неї – звісно, організму в цілому. Занечищені системи надають керівним органам і залозам невідповідні  сигнали, що призводить, в свою чергу, до гормонального дизбалансу. Так, наприклад, людина з надлишковою вагою може постійно потерпати на  хибне почуття  голоду.

Очищення є першим необхідним кроком,  для попередження і лікування наступних хвороб:

 • Хвороби загальної перевтоми
 • Хвороби втоми з головними болями, ломотою і болями невиявленого походження
 • Хвороби з аномальними виділеннями слизу,висипами, мокротинням
 • Хвороби з застойними явищами і відкладеннями, ново-утвореннями: кіста, полипи, пухлини,камені, ожиріння
 • Хвороби з деформацією органів, зміни їхніх форм і функцій: атеросклєроз, ревматизм, поліартрит
 • Розвиток паралічей (ніг, частин обличчя, внутрішніх органів)
 • Хвороби з руйнацією внутрішніх органів (рак – як «помста природи за неправильно вжиту їжу»)
 • Гепатит, що виникає внаслідок тривалого застосування ліків.

Пам’ятаємо, що попередити хворобу набагато легше, ніж вилікувати її в тій стадії, коли вона вже проявилася на фізичному плані – в грубому тілі. Те ж саме стосується очисних процедур, які є невід’ємною складовою ефективної і стійкої профілактики будь-яких  хвороб. Очисні процедури не слід застосовувати в період загострення хвороби…

Очищення за Йога-терапією передбачає детоксикацію усіх систем і відновлення стійкого метаболізму, очищення психологічного  фону. Сприяє ясності і спокою розуму.

Систематичне планове очищення за Аюрведою і Йога-терапією, яке ми пропонуємо в Йогатаборі «Прана»  звільнить ваше тіло від зайвого і інертного, надасть перезагрузку психологічного рівня.

Хочу з вами
Instagram