Йога табір

+38(096)803-47-70

Весняні тури. Детокс. Пробудження енергії.

Весна – пора пробудження природи. Цикл, біоритми Макрокосму стосуються кожної проявленої живої  істоти. Людина,  живучи в гармонії з Природою і усвідомлюючи цей зв’язок, набуває чистоти розуму і стійкості здоров’я.
DSCN5936Наш квітневий Тур націлено на оновлення системи, якою є організм людини, очищення тіла на всіх планах: енергетичному, ментальному, фізичному. Традиційно практикуємо згідно ефективного і визнаного методу детоксикації і зміцнення організму – Йогатерапії Шрі Свамі Шивананди.
Весняні Тури “Очищення і Пробудження енергії”, проводимо  на Термальних басейнах в Косино, Закарпаття.  Тел. +38(096)803-47-70; вайбер +38(093)449-23-64 Жанна Потапова.
kosyno1

Програма туру – комплексна Детоксикація організму за системою Сахаджі Дгауті Крійя:

 •  практика Йога-терапії (ранкові очисні крійї + послідовність йога-асан),
 • практика  Хатха йоги (вечірні тренування, “Йога в потоці”),
 • Пранаяма ( ритмічний контроль дихання, що призводить до зосередження і спокою розуму;  розширення, подовження дихального циклу і життєвої енергії; “дихальна гімнастика”, що  очищує енергетичні канали – наді),
 •  Медитація (духовна терапія до схід-Сонця).
 •  Йога-кухня, вегетаріанська саттвічна їжа “для душі” – Прасад.
 •  Лекції:  “Ведичні знання про Здоров’я”.

DSCN6652

Оселимось у приватній садибі, неподалік термальних басейнів (10 хвилин пішки); де будемо відпочивати і практикувати виключно в товаристві  нашої групи, без «випадкових сусідів». До програми йога-туру долучаємо омовіння в термальних басейнах “Еко-термал” і “Косонь”. Йога тур проводять: Жанна Потапова і Анна Храмова (йога-тічери), Шрі Харі Дас (лектор), Бхадавардхана Дас (йога-кухар, ведичний астролог).  Доїзд: поїздом до Мукачево, звідтам – трансфер до місця розташування.

DSCN5774
Мета йога-туру:  Детокс організму за Йога-терапією Сахаджі Дгауті Крійя (полегшена методика очищення стихіями: Повітрям, Водою, Сонцем, Тілесним вогнем). Збалансування нервової системи. Відновлення і зміцнення внутрішніх систем. Профілактика стійкого здоров`я.

Про систему очищення організму, яку ми застосовуємо, і яка є питомою складовою програми нашого табору.
Обгрунтовано тисячоліттями Аюрведичної практики і підтверджено прогресивними сучасними медичними дослідами, що організм людини потребує не лише постійного живлення, а й очищення. (При чому це стосується не лише фізичного, а й ментального тіла.) Організм володіє власною системою очищення, точніше, кожна жива клітина тіла має ці властивості. Але саме з причин неприродніх, тобто, життя в умовах, які не сприяють здоровому, природньому функціонуванню людського організму, виникає збій цілісної системи, якою є людський організм. Ці причини – нераціональне харчування, використання невідповідних нашому тілу продуктів і способу приготування їжі, застосування інтоксикацій і хімічних ліків, перебування розуму в стані “постійного стресу”, недостатня або невідповідна рухова активність, та інші згубні фактори, пов’язані з так званим “сучасним ритмом” життя.
Початок будь-якого ефективного лікування, а також профілактика хвороб, в першу чергу – хронічних, завжди має починатися з очищення організму. Йдеться не про усунення симптомів хвороби, на що сьогодні націлена медицина і фармацевтика, а про викорінення причин хвороб. Тобто, мета очищення – приведення організму до стану, в якому здатні оновитись і запрацювати власні резерви захисту від несприятливих факторів, без застосування зовнішніх чинників –  імуно-модулюючих ліків, що мають безліч побічних ефектів і не діють в стані забрудненого організму.

DSCN5974Аюрведа і Йога розглядають організм людини, як цілісну систему, лише умовно розділяючи її на окремі підсистеми органів, які пов’язані і взаємозалежні. Тому очищення, яке відбувається у шлунково-кишковому тракті (ШКТ), і виконується протягом певного періоду часу, розповсюджується на усі, без винятку, органи тіла. Саме через ШКТ організм людини, кожна клітина, отримує живлення, від злагодженої роботи ШКТ залежить процес метаболізму ( тілесний вогонь ) – живлення і очищення від продуктів розпаду  кожної живої клітини і тіла в цілому. Ама – забруднення, шлаки, токсини, неперетравлені залишки некоректної їжі, які є сприятливим середовищем для паразитів і токсичних патогенних бактерій, надлишки слизу і жовчу, що накопичуються в першу чергу, в кишечнику, призводять до аутоінтоксикації і збою функцій органів, спричиняють більшість хвороб, які на перший погляд, не пов’язані з “системою травлення”.  Трансформація тканин тіла за наукою Семи Дгату починається саме з Раси – речовини, що утворюється із їжі в процесі травлення. Подальші трансформації – Кров, М’язи, Жир, Кістки, Кістковий мозок, Насіння. Кожна жива клітина нашого тіла, будь-якого органу,  залежить від злагодженого функціонування системи травлення, чистоти і енергетики  їжі.
DSCN6107Сьогодні відомі і застосовуються різні методики очищення, як аюрведичні: Панчакарма, Шатакарма, Пракшалана, так і методи “традиційної медицини”, як наприклад колонотерапія та інші. Деякі з них, як Панчакарма, застосовуються лише в умовах клініки, є часто недоступними через високу вартість послуг, а також є досить агресивними для організму. Йогічні Шатакарми є досить агресивними для застосування і можуть зашкодити при хибній техніці їх виконання, тим більш, якщо людина не практикує Йогу постійно і не перейшла повністю і беззаперечно на вегетаріанське меню. Пракшалана не підходить багатьом через високу концентрацію розчину. Щодо колонотерапії, яка набуває останнім часом широкого застосунку, окрім високої вартості послуг, її недоліком є те, що чистку отримують лише нижні відділи кишечнику, при чому порушується симбіотична мікрофлора.
DSCN6087Ми є прихильниками перевіреної тисячоліттями практики Йога-терапії, яка знайшла застосування в сучасних методиках Психо-соматики і Кінезі-терапії: лише через активну усвідомлену роботу з власним тілом, постійну задіяність пацієнта в процесі лікування, досягається результат викорінення хвороби. Ці сучасні науки фактично базуються на принципах Аюрведи і Йога-терапії, які стверджують, що більшість хвороб коріниться в нашому розумі. Ми практикуємо Сахаджі Дгауті Крійю за Шиванандою. Це спосіб очищення тіла, в першу чергу шлунково-кишечного тракту, і саме кишечника, як “Кореня організму”, від токсинів і шлаків за ефективною і доступною, природньою методикою, без застосування лікарських та інших хімічних засобів. Схема включає власне процедуру очищення і послідовність йога-асан, що виконуються одразу після прийому очисного розчину, до складу якого, крім теплої води, входять лиш два інгрідієнти: морська сіль і сік лимону. Після дефекації виконується омовіння, за яким слідує практика Пранаями – робота з тонкими потоками енергії і стосується очищення не лише грубої, тілесної, а в першу чергу – ментальної оболонки – “тонкого тіла”. Сама “чистка” відбувається в короткий проміжок часу, займає разом з асанами 1-2 години, виконується на сході Сонця. Далі після прийому сніданку, весь день присвячений відпочинку на природі, гірським походам, омовінням – влітку в гірській річці, в прохолодну пору року – в термальних басейнах; сонячним ваннам.

DSCN5980 DSCN5900Вечірня практика присвячена силовій йогівській гімнастиці і Пранаямі. Медитацію виконуємо до-схід-Сонця, в період, коли превалює Саттва гуна. Отже, методика в цілому включає не лише ранкові очисні процедури і йога-практики, а взагалом руховий режим протягом дня, процедури в природньому середовищі, налаштування розуму на чистоту думок і спокій.  Незмінним  атрибутом є  саттвічна вегетаріанська кухня.
DSCN6162
Крім навичок очищення ми надаємо чіткі рекомендації з здорового вегетаріанського харчування, способи приготування корисної, сповненої енергії, їжі, а також з рухового режиму, асани, дихальні техніки, які мають на меті загартувати і зміцнити фізичне тіло і привести до спокою ваш розум. Ці рекомендації мають індивідуальні відмінності у відповідності до домінуючих дош організму, про що ви дізнаєтесь на наших лекціях. Безперечно, духовні практики – медитація і розуміння своєї духовної, вищої суті, на відміну від трактування себе суто матеріальним, грубим тілом, є підгрунтям усвідомленого життя і стійкого здоров’я.
косино2В системі Йога-терапії значне місце відведено “омовінням в природних джерелах: річках, морі, озері” і тп. Омовіння в ванні вважається доцільним лише за відсутності таких водойм  Саме з цієї причини, для посилення ефекту очищення організму за схемою Сахаджі Дгауті Крійя, у весняному Детокс-турі розглядаємо омовіння і фізіотерапію в термальних водах, як дієву складову.
DSCN6309
Цілюща термальна вода, є унікальною за своїм хімічним складом, аналог водам Косинського родовища  можна зустріти лише в Ісландії, на Камчатці та в Новій Зеландії.
Глибина свердловини з термальною водою – майже 1200 метрів. Гаряча вода, проходячи через різноманітні мінеральні шари земної кори, насичується багатьма мікроелементами та мінералами.

Лікувальні властивості води Косинського родовища було підтверджено “Українським науково-дослідницьким інститутом медичної реабілітації та курортології Міністерства Охорони здоров’я України” №99 від 12 грудня 2006 року. За даними бальнеологічного висновку термальні води Косинського родовища призначені для зовнішнього застосування наступних захворювань:

 • – опорно-руховий апарат: артроз, остеохондроз, артрит, поліартрит, наслідки перелому суглобів, захворювання суглобових тканин;
 • – захворювання серцево-судинної системи: гіпертонічна хвороба I-II стадії, з порушенням кровообігу не вище I ст.;
 • – периферична нервова система: травми нервових кінцівок і сплетінь, захворювання нервової системи, радикуліт, полірадикулоневрит;
 • – периферичні судини: атеросклероз судин кінцівок, ендартерит с порушенням кровообігу нижніх кінцівок I – II ступеню, акроангіоневроз, варикоз,
 • – біліарна система: хронічний безкам’яний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, стан після холецистектомії.

DSCN6199
Рекомендується перебувати у басейні з термальною водою на протязі 15-20 хв. і повторювати процедуру.
Протипоказання: всі гострі захворювання; хронічні в стадії загострення; онкологічні, гематологічні захворювання; туберкульоз (всі форми); інфекційні захворювання; посттравматичний синдром не раніше 3-х місяців після травми; варикозна хвороба до 1 року після гострого тромбофлебіту; ревматоїдний артрит ІІ-ІІІ ст.; сильний больовий синдром; гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ст.; нестабільна стенокардія, стенокардія напруги ІІІ-ІV ФК; цироз печінки.
Загалом, термальна вода несе загально-оздоровлюючий ефект для організму, наповнюючи його необхідними для нормального функціонування речовинами та мікроелементами.

DSCN6166
Вартість десяти-денного Йога-туру складає 9950 грн., включає: проживання, триразове харчування, йога-практику (ранкові і вечірні заняття), лекції.
Відвідування басейнів не включено до вартості Йога-туру. Оплачується додатково. Відвідування – за бажанням. 
DSCN6580
Публікую теми лекцій, що будемо слухати і обговорювати на нашому квітневому Йога-турі.
1. Ввідна лекція: Йога-терапія як радикальний і доступний метод профілактики здоров’я. Система очищення організму Сахаджі Дхауті Крійя за Шрі Свамі Шиванандою.
2. Вегетаріанська кухня. Їжа категорії Саттва. Прасад – їжа для душі.
3. Поняття Дош і індивідуальної конституції людини. Здорове харчування – підбір відповідно до конституції тіла. Меню і режим дня, руховий режим.
3. Про Аюрведичну фізіологію людини: оболонкова структура тіла. 7 Дхату.
5. Хатха йога – цілісна філософія. 8 ступенів Йоги – Аштанга Йога. Зміцнення і очищення тіла і свідомості.
6. Пранаяма – ритмічний контроль дихання для досягнення контролю станів розуму. Прана – енергія життя.
7. Класифікація йога-асан і їх дія на фізичне тіло згідно системи Б.К.С.Айєнгара.
8. Зв’язок станів розуму і хвороб. 4 категорії хвороб згідно причин їх виникнення за Аюрведою.
9. Енергетично-інформаційні центри тіла – Чакри. Збалансування Чакр.
10.Мікрокосм людського тіла. Ми є віддзеркаленням і краплинкою Макрокосму. Усвідомлення своєї єдності з проявленими істотами Всесвіту. Духовна сутність людини.

косино
Друзі, будь ласка, не вагайтеся у ваших усвідомлених намірах! Якщо навіть ви взагалі ніколи не займалися йогою, приєднюйтесь до наших йога-турів! Важливим є ваше внутрішнє прагнення, відчуття, що усе, про що ми тут розповідаємо, близьке вам, корисне і цікаве. Ми навчимо вас асанам, пранаямам, медитації; йога-терапії; поділимось знаннями з Аюрведи. Долучайтеся, ми завжди раді новим друзям! (І новим Йоггі:)

Інформацію про усі місця проведення наших  турів дивіться на сторінці  https://yogatabir.com.ua/place.html )
Хочу з вами
Instagram