Йога табір

+38(096)803-47-70

Депресія – наслідок ментальної Ами.

Придушення емоцій – джерело  Ами (токсинів)

Пригнічені емоції не розчиняються в тілі безслідно, але є джерелом утворення ментальних токсинів, або ами. Накопичуючись в клітинах і тканинах, токсини отруюють організм, що призводить до виникнення різних захворювань: порушень в розумі і в функціях організму. Які це емоції, і яке їх вплив на тіло людини? Розглянемо докладніше.

Пригнічений гнів – повністю змінює флору в жовчному міхурі, жовчному протоці, тонкому кишечнику, погіршує питта-дошу, викликає запалення поверхні слизової оболонки шлунка і тонкої кишки.

Страх і неспокій – змінюють флору в товстій кишці. В результаті живіт спучує від газу, який накопичується в складках товстої кишки, завдаючи біль. Часто цей біль помилково відносять до проблем серця або печінки.

Через хворобливі наслідки Аюрведа рекомендує не придушувати ні емоції, ні тілесні прояви, такі як кашель, чхання і вихід газу.

Пригнічені емоції є причиною дисбалансу Трідоша , що, в свою чергу, впливає на Агні, який відповідальний за імунітет в організмі. Реакцією на таке порушення може бути виникнення алергії на такі цілком нешкідливі явища, як: пилок, пил і квітковий запах, інше.

Пригнічений страх буде причиною порушень вата-доши. Придушення емоцій Пітта-доши (гнів і ненависть) може викликати підвищену чутливість до їжі, яка погіршує Пітта, у людей з Пітта-конституцією від народження. Така людина буде чутливий до гарячої і пряної їжі. Люди  Капха-конституції, що пригнічують емоції Капха-доші (прихильність, жадібність), будуть мати алергічну реакцію на капха-їжу, тобто виявляться чутливі до їжі, посилює капха (наприклад, корисні молочні продукти при аутоінтоксикації будуть сприйматися системою, як небажані ). Наслідком цього можуть бути запори і хрипи в легенях.

DSCN1224

Якщо людина не вміє позбавлятися від негативних емоцій і постійно мучиться будь-якими важкими переживаннями, то вони рано чи пізно проявляться в м’язових затисках в лицьовій зоні (лоб, очі, рот, потилицю), шиї, грудної області (плечі і руки), в поперекової, а також в області таза і нижніх кінцівок. Хронічна м’язова скутість може привести до розвитку різних соматичних захворювань.

Аюрведа дає раду відсторонено спостерігати за емоціями, з повним усвідомленням спостерігаючи за тим, як вони розгортаються, осягаючи їх природу, а потім дати їм можливість розсіятися. Медитація – один з ефективних способів уникнути накопичення ментальних токсинів в тілі.

Надлишок ментальних токсинів призводить до депресії або навпаки, надмірної збудженості і дратівливості.

Методи Аюрведи і Йоги, для лікування або запобігання депресивних станів – Йога-асани, Пранаяма, Медитація. А також, в комплексі, очищення організму на фізичному плані, від грубих токсинів – шлаків, тілесної Ами, за допомогою очисних практик, якою є Сахаджі Дгауті Крійя Шрі Свамі Шивананди.

Хочу з вами
Instagram