Йога табір

+38(096)803-47-70

Періодичний «домашній» детокс.

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Система періодичного очищення організму передбачає, крім власне процедур детоксу, підготовчу фазу. Рекомендую «вхід» в сахаджи дгауті крійю за схемою триденної моно-дієти. Насправді, вона не така вже й жорстка, як звучить її назва. Отже, оберіть три дня, найкраще вихідних, щоб відокремитись, хоча б тимчасово, від буденних робочих справ… Визначаємо три натуральних продукта, які стануть основними в кожен з днів дієти; також два напої, один з яких – чиста вода, інший може бути травяним чаєм, компотом з ягід, журавлиний морс; з продуктів:  наприклад, перший день – буряк, другий – тиква або кабачок, третій –  гречка або маш(турецький горох). З моно-продукту готуємо страви і на протязі дня споживаємо лише ці страви, вживаємо також один з напоїв і  воду. Для заспокоєння і очищення нервової системи виконуємо зранку, натще, Наді-шодхана пранаяму, так само ввечері, перед сном, по 10 хвилин.

Рекомендую пройти цей міні-детокс напередодні виїзду до Йога-табору.

Чому необхідно періодично очищати організм?

 • Забруднені і зашлаковані системи дають збій функцій. Через порушення однієї системи страждають інші і весь організм в цілому.
 • Занечищення зазнає і дає збій не лише фізична, груба оболонка тіла, а також і тонка – ментальна, через надлишок «неперетравленої» інформації і емоцій. З цієї причини виникають втрата життєвої енергії, втома, депресія.
 • Зашлакованість тіла  викликає згасання «тілесного вогню» — процесів асиміляції і дисиміляції, тобто загального метаболізму.
 • За Аюрведою 80% хвороб виникають через забруднення кишечника – «кореня організму». Згідно сучасних  досліджень Королівської Академії Медицини Великої Британії  — 95% сучасних хвороб людства прямо чи опосередковано виникають внаслідок занечищення кишечника.

Систематичне своєчасне очищення організму запобігає вигорянню життєвої енергії і виникненню симптомів тривалої перевтоми, втраті  «тілесного вогню». Навіть за умови ведення здорового стилю життя ми не завжди здатні тримати в чистоті і спокою наш розум, який зазнає постійного емоційного та інформаційного перенавантаження. Через таке занечищення також виникають реакції на рівні фізичному і ментальному. Сучасна гілка психології — психо-соматика  підтверджує висновки, що були здавна відомі Аюрведі: більшість хвороб коріниться в стані нашого розуму; неможливо подолати хворобу знаходячись в тому ж стані свідомості, в якому проблема утворилась. Методи викорінення хвороб, що виникли внаслідок  «неперетравлених емоцій» – очищення тіла, повільні Пранаями           ( мовою психосоматики — дихальна гімнастика ) йога-асани, медитація. Отже, надлишок емоцій, які ми не в силі «перетравити», забруднюють нас не менше, ніж невідповідна їжа. Щодо їжі – її неправильний прийом , в поспіху, «на бігу», коли розум зайнятий сторонніми думками і сповнений емоціями, сприяє  занепаду життєвої енергії і втраті тілесного вогню. Такий спосіб споживання їжі,  навіть коректно приготовленої, несе інертність і важкість тілу, викликає в першу чергу проблеми ШКТ, і через неї – звісно, організму в цілому. Занечищені системи надають керівним органам і залозам невідповідні  сигнали, що призводить, в свою чергу, до гормонального дизбалансу. Так, наприклад, людина з надлишковою вагою може постійно потерпати на  хибне почуття  голоду.

Очищення є першим необхідним кроком,  для попередження і лікування наступних хвороб:

 • Хвороби загальної перевтоми
 • Хвороби втоми з головними болями, ломотою і болями невиявленого походження
 • Хвороби з аномальними виділеннями слизу,висипами, мокротинням
 • Хвороби з застойними явищами і відкладеннями, ново-утвореннями: кіста, полипи, пухлини,камені, ожиріння
 • Хвороби з деформацією органів, зміни їхніх форм і функцій: атеросклєроз, ревматизм, поліартрит
 • Розвиток паралічей (ніг, частин обличчя, внутрішніх органів)
 • Хвороби з руйнацією внутрішніх органів (рак – як «помста природи за неправильно вжиту їжу»)
 • Гепатит, що виникає внаслідок тривалого застосування ліків.

Пам’ятаємо, що попередити хворобу набагато легше, ніж вилікувати її в тій стадії, коли вона вже проявилася на фізичному плані – в грубому тілі. Те ж саме стосується очисних процедур, які є невід’ємною складовою ефективної і стійкої профілактики будь-яких  хвороб. Очисні процедури не слід застосовувати в період загострення хвороби…

Очищення за Йога-терапією передбачає детоксикацію усіх систем і відновлення стійкого метаболізму, очищення психологічного  фону. Сприяє ясності і спокою розуму.

Систематичне планове очищення за Аюрведою і Йога-терапією, яке ми пропонуємо в Йогатаборі «Прана»  звільнить ваше тіло від зайвого і інертного, надасть перезагрузку психологічного рівня.

Хочу с вами
Instagram