Menu

+38 096 803-47-70

Місце

йогатабір Прана

Влітку наші йога-тури відбуваються в Рахівському районі, місцевість Кобилецька Поляна. 

Весною,  12.04-22.04.2019, розташовуємось поблизу Косонських термальних водойм. Клімат цієї місцевості  Закарпаття весняною порою  тепліший і більш м’який, через геотермальні властивості регіону.Тому якнайбільше сприяє весняному виїзду.

йога-табір Прана

На літні Йога-тури з 17 липня по 18 серпня збираємось у затишному, екологічно-чистому, віддаленому від доріг і поселень, місці – гірській садибі, розташованій поблизу річки і водоспаду, серед лісової тиші. Прекрасний панорамний краєвид на величні гори розкривається з її тераси. Кімнати комфортні,  з санвузлами і душевими. На базі чан на дровах, поруч річка, в якій можна купатися. Неподалік, у селі Кобилецька Поляна, є джерело мінеральної води, що належить до типу “Нарзан”, “Єсентуки”. Програму збагачено семінарами з Аюрведи від авторитетного лектора-науковця(див.”Блог”). Важливо: садибу орендуємо повністю, виключно для  групи Йога – табору. Їжу готує наш йога-кухар.  Тривалість 7, 10, 14 діб. Маршрут: поїздом до Рахова, автобусом до Великого Бичкова, далі – трансфер автомобілем до місця розташування. Або поїздом до Солотвино, звідтам – трансфер. В перший день заїзду 1.07 та 1.08 робимо трансфер також із Рахова, з Київського поїзду.

DSCN2640

Реєструємо за тел. +38 (096)803-47-70; +38(093)4492364,

Email: fitness_forever@ukr.net; засновник і організатор проекту Жанна Потапова.

https://www.facebook.com/yogatabir/

DSCN3331

Програма табору традиційна і  доповнена культурно-просвітницькими заходами:

– Йога-терапія за Шиванандою (Сахаджі Дгауті Крійя);

– Хатха йога, Гормрнальна йога, Цигун, Пранаяма;

– Вегетаріанська кухня від професійного йога-кухаря. Триразове поживне гаряче харчування. Прасад – “їжа для душі”, приготовлена в чистоті з свіжих, добірних продуктів, і запропонована Богу;

– Семінари з авторитетним лектором – брахманом – з Ведичної культури, Аюрведи, Йоги, доцентом наук Шрі Харі Дасом “Ведичні знання про Здоров’я”  “http://vedaem.com.ua/ayurveda/ ;
–   Піші прогулянки до гірського водоспаду в урочищі Гігов, купання в річці Шопурці, походи до мінеральних джерел;

– Похід на Кобилецький перевал і Полонину Веденяска.

– Екскурсії (Солотвинські озера, Косинські термальні басейни, історичні пам’ятки)

DSCN3066

Телефонуйте і задавайте питання:  +38(093)4492364, +38 (096)803-47-70. Email: fitness_forever@ukr.net  Жанна

Приєднюйтесь до нас у ФБ: сторінка: Йога – табір “Прана” https://www.facebook.com/yogatabir/

DSC_1519

Організовуємо походи в заповідну зону – полонини Веденяска і Близниці. Гірські озера. “Альпійські луги”.  Підйом в гору частину шляху на ГАЗ 66, і пішки.

Рахівський  район   розташований  у найбільш високогірній частині Українських Карпат. На півночі височать Привододільні (Внутрішні) Горгани, на заході — Свидовець, на північному сході — Чорногора (гірські частини Полонинського хребта), на півдні — Рахівські гори.

DSCN3103

За 40 км від Рахова, у Чорногірському масиві, знаходиться найвища вершина Українських Карпат та України загалом — гора Говерла (2061 м над рівнем моря). Поряд височать ще п’ять вершин-двотисячників — Бребенескул, Петрос, Піп Іван Чорногірський (Чорна гора), Ребра, Гутин-Томнатик та Менчул.

Рельєф високогір’я позначений слідами давнього зледеніння з характерними льодовиковими формами — карами та троговими долинами.

DSCN5033

Рослинний та тваринний світ. Рахівський район — найбільш лісистий район в Україні. Тут зосереджена третина видового складу флори України, половина червонокнижних видів рослин і тварин Карпат. На скелях Близниць, Герешаски,

У заповіднику охороняється понад 1000 видів  рослин, 64 види ссавців, 173 види птахів, 9 видів плазунів, 13 видів земноводних, 23 види риб, близько 15 000 видів безхребетних тварин. У заповіднику відмічено 64 види рослин і 72 види тварин, занесених до Червоної книги України та до Європейського Червоного списку.
DSCN5174
Корисні копалини, мінеральні джерела.

Рахівщина володіє справжнім екологічним феноменом та надзвичайно потужним природно-ресурсним потенціалом. Тут знаходяться найвища вершина України — гора Говерла (2061 м) і всі шість вершин Українських Карпат, що перевищують 2000 метрів над рівнем моря. Близько 68 % території району вкривають високопродуктивні ліси. Тут розвідано 82 джерела мінеральних вод, поширено майже 300 видів лікарських рослин. Зустрічається половина видів червонокнижних рослин і тварин Українських Карпат. Рахівщина відноситься до районів з високою водозабезпеченістю. На Рахівщині бере початок одна з найбільших приток Дунаю — ріка Тиса. Протікаючи просторами Європи, вона дає чисту питну воду населенню України, Румунії, Угорщини, Словаччини та Югославії. Рахівщина наділена надзвичайно сприятливими умовами для зимової рекреації, розвитку гірськолижного спорту, а гірський масив Драгобрат за своїми параметрами може стати місцем проведення зимової Олімпіади. Тільки два аналоги у світі має Квасівський санаторно-курортний комплекс, збудований на базі мінеральних вод із вмістом миш’яку.

DSCN4766

Із мінерально-сировинних ресурсів перспективними для розробки є родовища золота, доломітів, мармуризованих доломітів, а також розлив мінеральних вод.
DSCN2332

 Весняні Йога-тури проводимо у місцевості Косонь, Берегівського району Закарпаття.

В системі Йога-терапії значне місце приділяється “омовінням в природних джерелах”, саме тому ми звернули увагу на оздоровчі властивості Косинських термальних вод і включили омовіння і фізіотерапію в цих басейнах до нашої практики.
DSCN5221

Термальна вода косинського джерела дає загально-оздоровчий ефект на організм, наповнюючи його необхідними для нормального функціонування речовинами та мікроелементами:

 •  – залізом, яке міститься в червоних кров’яних тільцях і переносить кисень до клітин;
 •  – кальцієм, який виступає основним будівельним матеріалом кісток;
 •  – калієм і натрієм, необхідними для скорочення м’язів, в тому числі серцевого м’яза;
 •  – цинком, який потрібен для синтезу вітаміну Е в організмі, а значить, впливає на стан шкіри, волосся, нігтів; відповідає за чоловічу статеву функцію;
 •  – хлором, який відповідає за нормальну діяльність нервової системи;
 •  – селеном, який використовується для утворення гормонів щитовидної залози;
 •  – хромом, необхідним для регуляції вуглеводного обміну, нормалізації рівня цукру в крові;
 •  – міддю, яка є бактерицидним елементом і зупиняє запальні процеси в організмі;
 •  – ванадієм, який уповільнює синтез холестерину в організмі;
 •  – магнієм, що необхідний для синтезу білків; важливий в роботі нервової і серцево-судинної системи; сприяє виведенню з організму холестерину.
йогатабір Прана

Ми розташуємось в одній з приватних садиб поблизу курортів “Косонь” і “Еко Термал”. Ці курорти знаходяться на шлейфі залягання мінеральних термальних вод, який простягається через частину території таких європейських країн як Франція, Італія, Іспанія, Сербія, Хорватія, Австрія, Швейцарія та Балканський півострів. В Україні цей шлейф охоплює більшу частину Закарпатської області, а саме Виноградівський і Берегівський райони.

DSCN3008

Сила термальної води.
Ще в стародавні часи люди звертались до цілющих сил води і знали, що лікують джерела з «живою водою».
Водолікування було поширене з часів Римської імперії: вже в ті часи відвідування термальних курортів було характерною складовою міського життя та символом добробуту.
Термальні води походять від грецького слова «терма» – «жар», «тепло».
Термальними вважають води з температурою 37-42 градуси, вище – вже гіпертермальними, а коли температура води 20-37 градусів, джерела називають теплими або субтермальними. Термальна вода у наших басейнах має найбільш сприятливу для оздоровлення температуру – 38-39 градусів.
Тепло підземні води отримують від оточуючих гірських порід в глибинах землі, часто розташовуються в глибоких частинах артезіанських басейнів і в районах вулканів (в цьому випадку виходять у вигляді гейзерів). З підвищенням температури збільшується мінералізація, росте концентрація натрію, фтору, сульфат-іона, хлор-іона та інших корисних речовин. Так, температура є одним з основних факторів, що впливають на хімічний склад та бальнеологічні властивості вод.
Помічено, чим гарячіше джерело, тим більше його мінералізація: концентрація в ньому корисних речовин підвищується. Тому температура є одним з основних факторів, що впливають на хімічний склад і лікувальні властивості вод.
Як лікує термальна вода?
Базові процедури лікування термальних вод включають ванни (або перебування у басейні), пиття термальної води, а також – вдихання парів термальної води.

DSCN1807 – копія

          Йога-терапія є радикальним засобом профілактики будь-яких захворювань, а також надійним методом відновлення і реабілітації. Йога-терапія передбачає повне задіяння самого пацієнта в процесі лікування, тим самим позбавляє його від кола залежності від лікарів і хімічних ліків. В осінньому Йога-турі ми застосовуємо процедури ФІЗІОТЕРАПІЇ (лікувальної гімнастики) у термальних водах.
При яких хворобах корисно оздоровлення термальною водою?

 •       *-  Артроз хребта – незалежно від локалізації і стадії захворювання, застосування термальних вод дозволяє досягти позитивних результатів в досить короткі терміни.
 •      –   Артроз стегна – бажано почати лікування негайно після того, як діагноз був поставлений, наприклад, в результаті рентгенологічного дослідження, і при появі перших больових відчуттів.
 •     –  Наслідки травм – розроблені програми термальних процедур дозволяють успішно організувати лікування наслідків як спортивних, автомобільних, побутових травм, так і ортопедичних хворих. Як правило, процедури проводяться в басейні з термальною водою, де для хворого досягаються максимально комфортні умови для проходження процедур.
 •     – Гастроентерологія – хронічні захворювання травного тракту, гастрити різної форми, запальні захворювання печінки (гепатит), літіаз (каменеутворення) жовчних шляхів, ентерит, ентероколіт, коліт. Після перших процедур відбувається виведення токсинів і шлаків з організму, відновлення мікрофлори в кишечнику і нормалізація роботи травного тракту.
 •    – Педіатрія: курс термальних процедур, а також питної курс термальної води або настоянок (відварів) з лікарських трав як і для дорослих, так для дітей призначається суто індивідуально після лікарської консультації.
 •   –  Шкірні хвороби – відбувається очищення шкірних покривів. Термальна вода «Еко-Термал» містить природній хлор, який сприятливо впливає на лікування шкірних захворювань.

DSCN2966

 •      Застосування методу фізіотерапії у термальній воді – ідеальний засіб для відновлення рухливості суглобів, опорно-рухового апарату, нервових закінчень після перенесених травм або різних патологій, таких як артрит, артроз, ревматизм різної етіології. Знеболювальне і розслаблюючий вплив на організм термальних процедур, а також можливість проводити їх в великих басейнах, наповнених теплою термальною водою, не аби як сприяє покращенню самопочуття. ” *
  *використано матеріали сайту http://www.eco-termal.com/pool-2/.