Menu

Філософія

DSC_0019

Друзі, на Йога-турах 1-15 липня і 1-15 серпня 2017 р. практикуємо  за  системою Йога-терапії Шрі Свамі Шивананди, а саме, за програмою  очищення  організму на всіх планах, тонкому і грубому, що зветься Сахаджі Дгауті Крійя. Ранкова практика присвячена саме процедурі йога-терапії, і весь режим дня, вечірня йога-практика і харчування (йога-кухня) є складовими цього процесу. Терапія, профілактика, лікування починається з очищення. Це перший крок здорового способу життя. Лише очистивши організм ми відновлюємо імунітет, надаємо собі безцінну можливість здобути стійке здоров’я.

20170702_175249

За аюр-ведою та йога-терапією організм людини розглядається як Мікрокосм, і складається з тих самих трьох стихій, взаємодією яких збудований Всесвіт: повітря ( Вайю-таттва), вогню ( Агні-таттва ) вода ( Апо-таттва ). Коли три стихії  врівноважені – організм здоровий і сильний. Патологічні зміни в тілі мають своє коріння в порушенні цього балансу. Дисфункція одніє стихії (ека-доша-джа) породжує незначне захворювання, яке за умов дотримання правильного раціону харчування і виконання технік йога-терапії виліковується швидко і не повторюється. Більш складні розлади здоров’я викликані дві-доша-джа, тобто розбалансуванням двох стихій. Вони вимагають більш тривалого і глибокого лікування. Трі-доша-джа, розбалансування трьох стихій, призводить до найбільш ускладнених патологій і тяжко піддаються лікуванню.

В йога-таборі ми навчаємо методам Йога-терапії з профілактики здоров’я і утриманні стійкого балансу Трьох стихій.

 DSC_0868

Йога-терапія закликає до постійної ментальної і фізичної присутності самого пацієнта в процесі лікування і профілактики.Вона  надає  розуміння, знання і навички роботи з інструментарієм, яким наділено наш організм самою Природою. Вчить, як пробудити і задіяти власну саморегулюючу систему в досягненні стійкого, міцного здоров’я.

Закон Подібного в Подібному. І принцип Агімса – “не нашкодь”.

Шива сказав: “Виконуючи асани, ти не тільки очистиш тіло і зміцниш його, але і зрозумієш закон подібного в подібному, який свідчить, що для хатха-йоги весь Всесвіт – його тіло, а його тіло – весь Всесвіт. І змінюючи своє тіло, ти змінюєш Всесвіт, а, виробляючи зміни у Всесвіті, ти змінюєш своє тіло. І немає різниці – всередині тіла або зовні.” ТРАКТАТ ПРО ХАТХА-ЙОГУ “

Отже, перший аспект: змінюючи своє тіло, ти змінюєш Всесвіт

Людина є Мікрокосмом –одиницею і невід’ємною часткою Макрокосму.
20170709_185532

Шрі Свамі Шивананда стверджує, що лише  усвідомленою, наполегливою і систематичною працею над фізичним тілом, встановленням і дотриманням саттвічного харчування і внутрішньою дисціплиною  людина здатна подолати недуги і здобути стійке міцне здоров’я. Саме тому наряду з лікувальними  аюрведичними  процедурами  йога-терапевт Шрі Свамі Шивананда використовує практику хатха-йоги, як безперечну складову лікування і профілактики.

DSC_0057

Шива сказав: «Ти можеш не знати, що таке йога і не володіти взагалі ніякими знаннями, але якщо ти будеш практикувати, ти здобудеш усі знання, включаючи знання йоги.

Філософія йога-табору «ПРАНА» полягає у наданні людям знань, умінь і навичок з йога-терапії за методом  Шрі Свамі  Шиванади, що зветься Сахаджі Дхауті Крійя. Їх засвоєння допоможе вам скорегувати  стиль  життя і отримати стійке міцне здоров’я, позитивне ставлення до світу.

Ми навчаємо  практиці очищення тіла, відновленню імунної системи, зміцненню тіла йогічними техніками (асани, пранаями, бандхи, крійї).  Йогівську практику ( Хатха-йогу і Аштанга-йогу)  надаємо  як один  з елементів загального комплексу заходів, спрямованих на відновлення і підтримання здоров’я,  якісного  життя.

Основою терапії і профілактики є очищення, відновлення і зміцнення фізичного тіла. Першим кроком є очищення. Головною проблемою, через яку виникає  більшість хвороб сучасного людства, є забруднення, зашлакованість тіла, в першу чергу, через неправильне харчування, розбалансованість стихій в тілі, хибний руховий режим, і, як результат, пригнічення внутрішньої системи захисту організму – імунної системи,  якою від природи, від народження, наділено  кожну людину.

Ми працюємо за методом визнаного в усьому світі лікаря-аюрведа, йога-терапевта Шрі Свамі Шивананди, засновника системи «Сахаджі-Дхауті-Крійя». Ось тези з його книги «Новий погляд на сучасну йога-терапію»:

DSC_0323

«Йога-терапія – надійна, перевірена практикою декількох тисячоліть система лікування, заснована на методах усвідомленого пробудження сил самого організму. За допомогою Йога-терапії зціляються практично будь- які функціональні розлади і більшість органічних порушень:  захворювання органів дихання і кровообігу, системи травлення, крові, ендокринної системи та опорно-рухового апарату, нервово-психічні розлади, хвороби сечостатевої сфери, хронічні запальні процеси, наслідки травм, операцій, отруєнь, радіоактивного опромінення, інфекційні захворювання, порушення імунної системи, алергічні реакції, ослаблення адаптивних здібностей організму та ін.

DSC_0998

Йога-терапія – це також природні, гармонійні і надійні способи реабілітації, відновлення сил і здоров’я, втрачених внаслідок перебування організму під тиском жорстких психологічних, екологічних та інших стресових ситуацій.

Медикаментозні методи і способи лікування із застосуванням зовнішнього впливу (екстрасенсорне вплив, мануальна терапія та ін.), не підкріплені зусиллями самого пацієнта, спрямованими на перемогу над причинами недуг, роблять людину рабом, тому що не зціляють його, а лише усувають деякі наслідки порушень, що вкорінені глибоко в самій особистості людини, в його свідомості. При такому лікуванні причини хвороб не викорінюються і через деякий час дають паростки тих же, а іноді і ще більш хитромудрих патологій. І знову потрібна зовнішня сила. Так страждалець потрапляє в міцну залежність від якогось зовнішнього добродійника – лікаря або цілителя.

DSC_0997

Йога-терапія пропонує людині засоби, за допомогою яких вона  може усунути не тільки симптоматичні прояви, але також особистісні та кармічні коріння хвороб – усвідомлено, творчо змінити свою особистість, задіяти резерви власного організму і його взаємодії зі світом, своїми силами, своєю волею добитися повного зцілення, не потрапляючи ні в які залежності.»

Отже, комплексним підходом для стійкості результату є:

1) періодичне очищення організму за сахаджі -дхауті-крійя;

2) систематична практика хатха-йоги та аштанга – він’яса-йоги;

3) обов’язкове дотримання  «саттвічного»  харчування.

Автор статті  Жанна Потапова. Використано матеріали виступу на Йога-марафоні 2016 р. у Львові.  (література: “Новий погляд на традиційну йога-терапію” Ш.С.Шивананда; “Трактат про Хатха Йогу” Сватмарама)

https://www.facebook.com/yogaforeverlviv/

Телефонуйте і задавайте питання:

+38 (096)803-47-70 Жанна

Email: fitness_forever@ukr.net