Menu

+38 096 803-47-70

Філософія

ff04

Філософія нашого табору – Єдність Мікрокосму людського тіла з Макрокосмом.  Кожен з нас є краплинкою і віддзеркаленням Всесвіту. Стихії, взаємодією яких збудовано проявлений Всесвіт, є нашими складовими також. Усвідомлення своєї духовної суті, позиціонування себе  творінням  і  складовою  Всесвіту, її віддзеркаленням, є збагненням Закону “все у всьому”. І принципу Агімса – не вбивай. Увесь проявлений матеріальний світ походить з тонких  енергій і їх взаємодії, так само усі глибокі порушення здоров’я є похідними дизбалансу тонких планів  буття.

В Йогатаборі “Прана” ми  практикуємо  детокс тіла, зміцнення  усього організму, а також  здорове, властиве людській суті, харчування, яке дає тілу енергію, а не отруює і засмічує його системи. Прасад – Їжа для душі”, приготовлена в благосному стані розуму і запропонована Творцю – є незмінним атрибутом нашого табору і чинником очищення і трансформації на всіх планах людської суті –  розумової, тілесної, плекання духовної складової.

IMG_3844

Ми працюємо за методом визнаного в усьому світі лікаря-аюрведа, засновника школи йога-терапії в Індії, Шрі Свамі Шивананди, автора системи «Сахаджі-Дхауті-Крійя». Ось тези з його книги «Новий погляд на сучасну йога-терапію»:

«Йога-терапія – надійна, перевірена практикою декількох тисячоліть система лікування, заснована на методах усвідомленого пробудження сил самого організму. За допомогою Йога-терапії зціляються практично будь- які функціональні розлади і більшість органічних порушень:  захворювання органів дихання і кровообігу, системи травлення, крові, ендокринної системи та опорно-рухового апарату, нервово-психічні розлади, хвороби сечостатевої сфери, хронічні запальні процеси, наслідки травм, операцій, отруєнь, радіоактивного опромінення, інфекційні захворювання, порушення імунної системи, алергічні реакції, ослаблення адаптивних здібностей організму та ін.
Йога-терапія – це також природні, гармонійні і надійні способи реабілітації, відновлення сил і здоров’я, втрачених внаслідок перебування організму під тиском жорстких психологічних, екологічних та інших стресових ситуацій.

DSCN5229

Медикаментозні методи і способи лікування із застосуванням зовнішнього впливу (екстрасенсорне вплив, мануальна терапія та ін.), не підкріплені зусиллями самого пацієнта, спрямованими на перемогу над причинами недуг, роблять людину рабом, тому що не зціляють його, а лише усувають деякі наслідки порушень, що вкорінені глибоко в самій особистості людини, в його свідомості. При такому лікуванні причини хвороб не викорінюються і через деякий час дають паростки тих же, а іноді і ще більш ускладнених патологій. І знову потрібна зовнішня сила. Так страждалець потрапляє в міцну залежність від якогось зовнішнього добродійника – лікаря або цілителя.

Йога-терапія пропонує людині засоби, за допомогою яких вона  може усунути не тільки симптоматичні прояви, але також особистісні та кармічні коріння хвороб – усвідомлено, творчо змінити свою особистість, задіяти резерви власного організму і його взаємодії зі світом, своїми силами, своєю волею добитися повного зцілення, не потрапляючи ні в які залежності.»

DSCN1972

Хатха йога загартовує і розширяє можливості тіла асанами,  і є  елементом  загального комплексу заходів, спрямованих на відновлення та профілактику здоров’я, якісного життя. Наряду з цими практиками застосовуємо  процедури   природного середовища: повітряні, сонячні ванни, омовіння, практики на сході Сонця, очисні практики, які також є елементами Йога-терапії. Наряду з фізичними практиками  ми застосовуємо Пранаяму, Медитацію – “роботу” з тонким тілом – ментальним,  і духовною, найвищою життєдайною складовою людини. З усіх вказаних  складових будується  наша система профілактики і терапії.

йога-табір Прана

Згідно Аюрведи – Науки Життя, яка ставить пацієнта в активне становище, саме людина є Творцем свого здоров’я і усвідомленого життя. Термін “Здоров’я” Аюрведа і Йога розглядають як само-усвідомленість, збалансування внутрішніх енергій, міцність тіла, стійкість організму, як цілісної системи, до негативного впливу зовнішнього  середовища. Йогатерапія надає  радикальні методи, які спрямовують до виявлення і викорінення самої причини хвороби або схильності до неї, а не усунення симптомів, які лежать на поверхні. Неоціненним і актуальним є цей метод сьогодні, для більшості людей, які перебувають в умовах сталого стресу, згубного режиму харчування, або його відсутності, емоційного напруження, в жорстких рамках суспільного тиску, особливо для мешканців мегаполісів.Йогатерапія вказує шлях визволення з кола залежності від лікарів і фармацевтів.DSCN0623

 

Ми ставимо за мету навчити людей ефективним і доступним методам йога-терапії  Шрі Свамі  Шиванади, що зветься Сахаджі Дхауті Крійя.

Основою терапії  є очищення, відновлення і зміцнення організму в цілому. Першим кроком є очищення. Головною проблемою, через яку виникає  більшість хвороб сучасного людства (біля 90%), є забруднення, зашлакованість тіла,  через неправильне харчування, невміння долати “стрес”,  хибний руховий режим, що призодить до розбалансування дош в тілі, і, як результат, пригнічення внутрішньої властивості організму до самовідновлення. Ослаблення стійкості зовнішнім несприятливим факторам – резистентності організму.
DSCN2642

Йога-терапія Шрі Свамі Шивананди, а саме,  система очищення  організму на всіх планах, тонкому і грубому, що зветься Сахаджі Дгауті Крійя, є основою нашої програми. Ранкова практика присвячена саме процедурі Сахаджі Дгауті Крійя, вечірня йога-практика і харчування (йога-кухня),  режим дня в цілому – є складовими цього процесу. Терапія, профілактика, лікування починається з очищення. Це перший крок до здорового способу життя і стійкого здоров’я в широкому, аюрведичному сенсі.

йога-табір Прана

 Організм людини – Мікрокосм, цілісна система, що здатна до самовідновлення. Вона  утворена  взаємодією  тих  самих  стихій, з яких збудовано тіло Всесвіту: повітря ( Вайю-таттва), вогню ( Агні-таттва ) вода ( Апо-таттва ). Коли три стихії  врівноважені – організм здоровий і сильний. Патологічні зміни в тілі мають своє коріння в порушенні цього балансу. Дисфункція однієї стихії (ека-доша-джа) породжує незначне захворювання, яке за умов дотримання правильного раціону харчування і виконання технік йога-терапії виліковується швидко і не повторюється. Більш складні розлади здоров’я викликані дві-доша-джа, тобто розбалансуванням двох стихій. Вони вимагають більш тривалого і глибокого лікування. Трі-доша-джа, розбалансування трьох стихій, призводить до найбільш ускладнених патологій і тяжко піддаються лікуванню.

В йога-таборі ми навчаємо методам Йога-терапії з відновлення  балансу Трьох стихій. Даємо індивідуальне визначення домінуючої доші і типу конституції – Пракріті і Вікріті, згідно чого надаються рекомендації  щодо рухового режиму, харчування, інших аспектів, що сприяють відновленню балансу.

йогатабір Прана

Йога-терапія закликає до постійної ментальної і фізичної присутності самого пацієнта в процесі лікування і профілактики. Вона  надає  розуміння, знання і навички роботи з інструментарієм, яким наділено наш організм самою Природою. Вчить, як пробудити і задіяти власну, якою володіє кожен живий організм, саморегулюючу систему відновлення.

Закон Подібного в Подібному.

Принцип Агімса – “не вбивай”.

Шива сказав: “Виконуючи асани, ти не тільки очистиш тіло і зміцниш його, але і зрозумієш закон подібного в подібному, який свідчить, що для хатха-йоги весь Всесвіт – його тіло, а його тіло – весь Всесвіт. І змінюючи своє тіло, ти змінюєш Всесвіт, а, виробляючи зміни у Всесвіті, ти змінюєш своє тіло. І немає різниці – всередині тіла або зовні.” ТРАКТАТ ПРО ХАТХА-ЙОГУ “
Отже, змінюючи своє тіло, ти змінюєш Всесвіт.

DSCN2949

Шива сказав: «Ти можеш не знати, що таке йога і не володіти взагалі ніякими знаннями, але якщо ти будеш практикувати, ти здобудеш усі знання, включаючи знання йоги.

йога-табір Прана

Йога-терапія і Аюрведа передбачає   усвідомлену, наполегливу і систематичну працю над фізичним тілом, дотримання саттвічного харчування і внутрішню дисціплину  безперечними атрибутами   подолання  недуги і здобуття стійкого здоров’я. Саме тому наряду з лікувальними  аюрведичними  процедурами Шрі Свамі Шивананда, автор методу, використовує практику хатха-йоги, як обов’язкову  складову лікування і профілактики.

йога-табір Прана

Отже, комплексним підходом для стійкості результату є:

1) періодичне очищення організму за Сахаджі Дхауті Крійя (рекомендовано 1 раз на рік);

2) систематична практика хатха-йоги;

3) пранаяма і медитація (контроль дихання і чуттєвого розуму)

4) дотримання  саттвічного  харчування.

https://www.facebook.com/yogaforeverlviv/

Телефонуйте і задавайте питання:

+38 (096)803-47-70 Жанна

Email: fitness_forever@ukr.net