Menu

Філософія

ff04

Філософія нашого табору – Єдність мікрокосму людського тіла з Макрокосмом.  Кожен з нас є краплинкою і віддзеркаленням Всесвіту. Стихії, взаємодією яких збудовано Всесвіт, є нашими складовими також. Усвідомлення себе часточкою Природи є розумінням Закону “все у всьому”. Увесь проявлений матеріальний світ походить з тонких субстанцій ( ефір-повітря-звук-…), так само усі глибокі порушення здоров’я є похідними дизбалансу тонких планів  буття. Тому наряду з фізичними практиками – асанами, очисними процедурами, т.ін., ми застосовуємо Пранаяму і Медитацію – “роботу” з тонким тілом – ментальним. Ми навчаємо практиці очищення тіла, зміцнення  усього організму, як цілісної системи, згідно Аюрведи – Науки Життя, загартуванню тіла йогічними техніками (асани, пранаями, бандхи, крійя). Йогівську силову гімнастику  надаємо, як  елементи  загального комплексу заходів, спрямованих на відновлення та профілактику здоров’я, якісного життя. При чому використовуємо процедури з  природним середовищем: повітряні, сонячні ванни, омовіння, практики на сході Сонця, очисні практики.

DSCN0623

Традиційно практикуємо   Йога-терапію Шрі Свамі Шивананди, а саме,  систему очищення  організму на всіх планах, тонкому і грубому, що зветься Сахаджі Дгауті Крійя. Ранкова практика присвячена саме процедурі йога-терапії, вечірня йога-практика і харчування (йога-кухня),  режим дня в цілому – є складовими цього процесу. Терапія, профілактика, лікування починається з очищення. Це перший крок до здорового способу життя і стійкого здоров’я в широкому, аюрведичному сенсі.

DSCN0709

За аюр-ведою та йога-терапією організм людини розглядається як Мікрокосм, і складається з тих самих трьох стихій, взаємодією яких збудований Всесвіт: повітря ( Вайю-таттва), вогню ( Агні-таттва ) вода ( Апо-таттва ). Коли три стихії  врівноважені – організм здоровий і сильний. Патологічні зміни в тілі мають своє коріння в порушенні цього балансу. Дисфункція однієї стихії (ека-доша-джа) породжує незначне захворювання, яке за умов дотримання правильного раціону харчування і виконання технік йога-терапії виліковується швидко і не повторюється. Більш складні розлади здоров’я викликані дві-доша-джа, тобто розбалансуванням двох стихій. Вони вимагають більш тривалого і глибокого лікування. Трі-доша-джа, розбалансування трьох стихій, призводить до найбільш ускладнених патологій і тяжко піддаються лікуванню.

В йога-таборі ми навчаємо методам Йога-терапії з профілактики здоров’я і утримання стійкого балансу Трьох стихій.

 DSCN0659

Йога-терапія закликає до постійної ментальної і фізичної присутності самого пацієнта в процесі лікування і профілактики. Вона  надає  розуміння, знання і навички роботи з інструментарієм, яким наділено наш організм самою Природою. Вчить, як пробудити і задіяти власну, дану від появи на світ, саморегулюючу систему відновлення.

DSCN0633

Закон Подібного в Подібному. І принцип Агімса – “не нашкодь”.

Шива сказав: “Виконуючи асани, ти не тільки очистиш тіло і зміцниш його, але і зрозумієш закон подібного в подібному, який свідчить, що для хатха-йоги весь Всесвіт – його тіло, а його тіло – весь Всесвіт. І змінюючи своє тіло, ти змінюєш Всесвіт, а, виробляючи зміни у Всесвіті, ти змінюєш своє тіло. І немає різниці – всередині тіла або зовні.” ТРАКТАТ ПРО ХАТХА-ЙОГУ “

Отже, перший аспект: змінюючи своє тіло, ти змінюєш Всесвіт

Людина є Мікрокосмом –одиницею і невід’ємною часткою Макрокосму.

Йога-терапія і Аюрведа передбачає   усвідомлену, наполегливу і систематичну працю над фізичним тілом, дотримання саттвічного харчування і внутрішню дисціплину  безперечними атрибутами   подолання  недуги і здобуття стійкого здоров’я. Саме тому наряду з лікувальними  аюрведичними  процедурами  йога-терапевт Шрі Свамі Шивананда використовує практику хатха-йоги, як обов’язкову  складову лікування і профілактики.
DSCN0630

Шива сказав: «Ти можеш не знати, що таке йога і не володіти взагалі ніякими знаннями, але якщо ти будеш практикувати, ти здобудеш усі знання, включаючи знання йоги.

Філософія йога-табору «ПРАНА» полягає у наданні людям знань, умінь і навичок з йога-терапії за методом  Шрі Свамі  Шиванади, що зветься Сахаджі Дхауті Крійя.

Основою терапії  є очищення, відновлення і зміцнення організму в цілому. Першим кроком є очищення. Головною проблемою, через яку виникає  більшість хвороб сучасного людства (біля 90%), є забруднення, зашлакованість тіла,  через неправильне харчування, невміння долати “стрес”,  хибний руховий режим, що призодить до розбалансування дош в тілі, і, як результат, пригнічення внутрішньої властивості організму до самовідновлення. Ослаблення стійкості зовнішнім несприятливим факторам – резистентності організму.

Ми працюємо за методом визнаного в усьому світі лікаря-аюрведа, йога-терапевта Шрі Свамі Шивананди, засновника системи «Сахаджі-Дхауті-Крійя». Ось тези з його книги «Новий погляд на сучасну йога-терапію»:

DSC_0323

«Йога-терапія – надійна, перевірена практикою декількох тисячоліть система лікування, заснована на методах усвідомленого пробудження сил самого організму. За допомогою Йога-терапії зціляються практично будь- які функціональні розлади і більшість органічних порушень:  захворювання органів дихання і кровообігу, системи травлення, крові, ендокринної системи та опорно-рухового апарату, нервово-психічні розлади, хвороби сечостатевої сфери, хронічні запальні процеси, наслідки травм, операцій, отруєнь, радіоактивного опромінення, інфекційні захворювання, порушення імунної системи, алергічні реакції, ослаблення адаптивних здібностей організму та ін.
DSCN0651

Йога-терапія – це також природні, гармонійні і надійні способи реабілітації, відновлення сил і здоров’я, втрачених внаслідок перебування організму під тиском жорстких психологічних, екологічних та інших стресових ситуацій.

Медикаментозні методи і способи лікування із застосуванням зовнішнього впливу (екстрасенсорне вплив, мануальна терапія та ін.), не підкріплені зусиллями самого пацієнта, спрямованими на перемогу над причинами недуг, роблять людину рабом, тому що не зціляють його, а лише усувають деякі наслідки порушень, що вкорінені глибоко в самій особистості людини, в його свідомості. При такому лікуванні причини хвороб не викорінюються і через деякий час дають паростки тих же, а іноді і ще більш ускладнених патологій. І знову потрібна зовнішня сила. Так страждалець потрапляє в міцну залежність від якогось зовнішнього добродійника – лікаря або цілителя.

DSC_0997

Йога-терапія пропонує людині засоби, за допомогою яких вона  може усунути не тільки симптоматичні прояви, але також особистісні та кармічні коріння хвороб – усвідомлено, творчо змінити свою особистість, задіяти резерви власного організму і його взаємодії зі світом, своїми силами, своєю волею добитися повного зцілення, не потрапляючи ні в які залежності.»

Отже, комплексним підходом для стійкості результату є:

1) періодичне очищення організму за Сахаджі Дхауті Крійя (рекомендовано 1 раз на рік);

2) систематична практика хатха-йоги;

3) пранаяма і медитація (контроль дихання і чуттєвого розуму)

4) дотримання  саттвічного  харчування.

https://www.facebook.com/yogaforeverlviv/

Телефонуйте і задавайте питання:

+38 (096)803-47-70 Жанна

Email: fitness_forever@ukr.net