Menu

Йога-кухня

прасад

Вегетаріанська йога-кухня. Цього літа, на турах 1-15 липня і 1-15 серпня, в локації №1(Кобилецька Поляна, Рахівщина) для гостей йогатабора  готуватиме  наш кухар-вайшнаві. “Їжа для душі” свіжа, приготовлена в чистоті, з найкращих продуктів, і при благостному стані розуму,  запропонована Богу – Прасад, буде нашим неодмінним атрибутом. Прасад сам по собі є могутнім засобом, здатним очистити тіло і розум. Більшість страв ми готуватимемо на сільській печі на дровах.

Прана, життєва енергія, це не лише повітря, яким ми дихаємо, а і більш грубі субстанції, які споживаємо, щоб підтримувати життєздатність тіла – вода і їжа. Повноцінне очищення тіла на фізичному,  ментальному , енергетичному  рівнях  можливе  лише за умови повної відмови від продуктів, які  забруднюють і зашлаковують організм,  «блокують» імунну  систему.

20170705_134655Вегетаріанська кухня, крім безлічі  зернових, бобових, свіжих овочів, фруктів, ягід,  горіхів, спецій  включає продукти молочного походження. Молоко застосовується  лише натуральне, домашнє;  в багатьох стравах використовуємо  панір – твердий сир, виготовлений  з  домашнього  молока. Збалансоване харчування, яке ми пропонуємо,  надає достатньо енергії для активного способу життя і відновлення фізичних сил, зростання рівня фізичних якостей в любій віковій категорії.

За бажанням ви зможете засвоїти навички приготування страв індійської  та  всесвітньої йога-кухні. Наші кухарі, маючи великий досвід обслуговування йога-фестивалів, нададуть усім бажаючим  кулінарні майстер-класи.

сабджи з паніром

(Організм людини – Мікрокосм, одиниця і складова безмірного Всесвіту. Тому усі події Макрокосму впливають на наше самопочуття, здоров’я  і життя в цілому. Так само, як кожен з нас певною мірою  впливає на Макрокосм. Витоки вегетаріанського харчування лежать на ментальному рівні:  усвідомлення того, що не маєш права наносити шкоду природі, що нас оточує, і в першу чергу – не вбивати живих істот і не брати участі у їх вбивстві, не харчуватися їх плоттю. Це усвідомлення є основою очищення – як на тілесному, так і ментальному  рівні організму.)

20170703_140721

Симбіотична мікрофлора кишечника  здатна синтезувати білок в необхідній кількості з різних продуктів. Як довести, що вегетаріанське харчування є здоровим, містить усі необхідні речовини і дає тілу вдосталь енергії життя? Можна вдатися до біохімічних досліджень, а можна для прикладу, подивитись на могутніх тварин-травоїдів, таких, як горила, слон, буйвол. Нам твердять, що для приросту м’язевої маси і збільшення сили потрібен тваринний білок… А яким чином м’язи “нарощують” оці тварини? Хибна думка, яку нам постійно нав’язують прихильники  т.зв. “збалансованого”  харчування, вводить в оману.

20170708_141016Перший день:

Сніданок: солодкий рис з ізюмом, курагою і горіхами, йога- чай з булочкою;
Обід: дал (східний суп з бобових), сабджи (овочеве рагу з паніром), чапаті (індійський хліб), Лимонад з м’ятою. Кхір (святкова індійська страва);
Вечеря: вегетаріанський бургер, грецький салат з шпинатом, гаряче молоко з східними солодощами.

Сніданок: вівсяна каша з домашнім йогуртом і фруктовим асорті, домашнє печиво;
Обід: борщ вегетаріанський, сабджи з броколі і перцем, рис з куркумою і помідорами, азіатський салат з апельсином, шпинатом, авокадо; пурі (смажений індійський лаваш);
Вечеря: рис з шпинатом, гаряче молоко з куркумою,  чапаті або печиво.

20170703_141536
Третій день:

Сніданок: солодкий морквяний кхір, халава, йога-чай;
Обід: суп-пюре з шпінатом, овочеве сабджи, вегетаріанська піца, джінджер-бір   (імбирний газований напій), йога-шарики;
Вечеря: салат, печена картопля з паніром “гауранга”, гаряче молоко з куркумою.

На протязі дня відвідувачі табору мають можливість випити йога-чай і «підкріпитись» випічкою будь-якій час.

20170705_140825Закон подібного в подібному: «…Виробляючи зміни у Всесвіті, ти змінюєш своє тіло». Тобто, якщо ставишся до Природи, частиною якої ти є, як до самого себе, любиш усі живі істоти , як  проявлені  творіння, і не несеш їм шкоди і загибелі, то й твоє тіло і душа є здорові і неушкоджені. Тут ми підходимо до правил саттвічного харчування. Саттва-гуна – гуна благости. Що означає здорове збалансоване харчування з точки зору Йоги і Ведичного знання взагалі? Принцип АГІМСА – не нашкодь. Ми не маємо жодного права вбивати живих істот і поїдати їхню плоть. М’ясо, риба, яйця (продукти кислотної групи, які закислюють кров, така кров сама стає хворою, і втрачає свої основні функції) є повільною отрутою для наших тіл, на фізичному і тим більш тонкому, енергетичному планах.

20170706_202104Тваринний білок, з якого збудована плоть,  є антигеном для організму людини і системи травлення. Найгостріші  патології  сучасного людства поширились разом з поширенням  м»ясоїдства, так само як і гріхопадіння людства. Рак, діабет, серцево-судинні захворювання, артрози, поліартрити, епідемії грипу і постійні мутації вірусів пов»язані напряму з забрудненням, аутоінтоксикацією, зашлакованістю тіла людини і , як наслідок, закисленням крові і пригніченням імунної системи організму. Навіть якщо людині , що вживає ці згубні продукти,  вдається прожити відносно здорове і довге життя, реакції отримають її нащадки. Йдеться про генні  порушення. Те ж саме стосується і алкоголю і табакокуріння, як аутоінтоксикації. Отже, усі, хто знайшов у собі сміливість стати на шлях йоги, має усвідомити принцип АГІМСА – не нашкодь світу, що тебе оточує і частиною якого є ти. І не нашкодь собі, бо ти є  Він. Не усі вегетаріанці дотримуться йогічних принципів. Але усі йогіни мають бути вегетаріанцями.

20170712_120547Шрі Свамі Шивананда, видатний йога-терапевт минулого століття, твердить: ніякі ліки, навіть сильнодіючі, не в змозі перебороти хворобу, якщо ви не влаштували правильний раціон харчування. Йога – практика, що її дотримуєшся, без застосування саттвічного харчування, може стати згубною, бо лише прискорить дію внутрішніх патологічних змін. Людина, яка харчується за правилами саттви – гармонії, здатна ивилікуватись і досягнути стійкості здоров’я, навіть не практикуючи фізичні вправи.

20170703_132336