Menu

+38 096 803-47-70

Сахаджі Дгауті Крійя. Детокс за йога-терапією.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

За вченням Йоги і Йога-терапії, 80% найбільш поширених хвороб людства є наслідком забруднення, зашлакованості, аутоінтоксикації тіла, закислення крові. Тому власне з очищення фізичного тіла починається процес  лікування і відновлення стійкого здоров’я. Це ж саме підтверджують сучасні досліди Королевської академії Великої Британії, які доводять, що 95% усіх захворювань прямо або опосередковано виникають через забруднення кишечника – кореня тіла. Подоланню цієї проблеми присвячена Практика йога-терапії САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ, розроблена Шрі Свамі Шиванандою.

DSCN1188

САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ  означає «Полегшена методика очищення стихіями:
  Водою, Внутрішнім вогнем, Повітрям і Сонячним світлом, Омовіння, Очищення голодом».

У Йозі під Дгауті-крійя (дгауті-крійя (санскр.) – Очисна дія) розуміються вправи, призначені для «внутрішнього  тренування» фізичного тіла, промивання травного тракту і очищення тіла на клітинному рівні. Однак класична практика Дхауті-Крійі згідно з тим, як вона викладена в трактатах, – справа дуже складна. Тому в Йога-терапії використовуються спрощені варіанти вправ, що складають цей розділ Йоги, – Сахаджа-дхауті-крийя. Аспект внутрішнього  тренування і психоенергетичний  ефект в цій практиці виражені дещо слабше, ніж в повній Дхауті-крійї, проте очисний та оздоровчий вплив в Сахаджа-дхауті-крійя зберігається цілком.  Очисні процедури мають виключно важливе значення, впоратися з хронічними захворюваннями без них просто неможливо. Крім того, вони відносяться до обов’язкових профілактичних практик.

DSCN1972
Опис методики:

Ранкова практика

1)коректної процедури  очищення кишечника  (сахаджі басті крійя)

2)практики йога-асан і крій

3)дефекація

4)омовіння

5)пранаями, медитація

6)саттвічна дієта

7)вечірня практика асан і пранаям. цигун.

Процедури з сонячним світлом (на сході і заході Сонця), пранаяма в пішому поході – Варджана пранаяма, сонячні і повітряні ванни, омовіння в гірській річці – є складовими щоденного режиму детоксу.
DSCN4621

На сході Сонця, натощак, одразу після пробудження, виконуємо Сахаджі Басті Крійю (власне очисну процедуру):   Готуємо і  п’ємо  розчин наступного складу – півтора літра теплої води з соком 1/2 лимона і ложкою (чайна або столова) морської солі. На пиття очисного розчину передбачено 10 хвилин. Одразу після цього виконується певна послідовність асан, рекомендованих Ш.С.Шиванандою. Завдяки утриманню тіла в певних асанах і коректно складеній з них послідовності, очисний розчин потрапляє через шлунок в кишечник. Вода вимиває розкладену жовч і слиз з шлунку і тонкого кишечника, потім потрапляє в товсті кишки і розріджує їх вміст, який потім викидається з організму разом з відходами та отруйними речовинами. Жодне відоме проносне, ніяка клізма не в змозі зробити все це настільки нешкідливо і настільки радикально, як робить це Сахаджа-басті-крийя. 

Надлишки жовчу, який спродукувався але не був використаний за призначенням – для травлення їжі,  є отрутою;  зайвий накопичений слиз, що є середовищем ризику  розмноження патологічних бактерій, застарілі неперетравлені залишки їжі, що викликають зігнивання в кишечнику, розчиняються, вимиваються, коректно виводяться через  дефекацію, завдяки Сахаджі Басті Крійї. 

DSCN1913 – копія
Розкладені  скупчення калу в кишечнику отруюють організм і сприяють розвитку бактерій. На думку майстрів Йоги,  левова доля усіх захворювань зобов’язані своїм походженням аутоинтоксикації організму отрутами гниючих фекальних мас, які збираються на стінках кишечника.  Крім того, ці маси – ідеальне середовище для росту безлічі видів хвороботворних бактерій. На нейтралізацію аутотоксінов і боротьбу з дбайливо вирощений в надрах організму мікробами йде левова частка енергії людської істоти. На творче осмислення процесу життя залишається дуже мало, на розвиток усвідомлення-практично нічого.

 Усе зайве, що потрапило в тіло і не перетравилося, не нейтралізувалося внутрішніми системами в силу некоректного харчування, життя в постійному “стресі”, пригнічення симбіотичної мікрофлори і загального зниження резистентності організму, накопичується в тілі, не лише в шлунково-кишковому тракті, а й в  органах, в кров’яному потоці, тканинах тіла (м’язи, суглоби, кістки, рідини). Якщо вчасно  не позбутися цього “вантажу”, він перетворюється на Аму – отруту, антогоніста Оджасу – імунитету. Ама – отруйна речовина, що рухається каналами тіла і знаходить в організмі найбільш уразливий орган або систему. Тому через забруднення Амою спричиняються патології різних систем –  яка саме зазнає атаки, залежить лише від індивідуальної схильності (слабкості) в організмі: будь-яка внутрішня система організму уразлива дії Ами –  травлення, сечо-статева, ендокринна, опорно-рухова, кардіо (серцево-судинна-дихальна), нервова. Нагадаю, Аюрведа розглядає організм, як цілісну систему, здатну до самовідновлення, розподіл на системи є умовним. Сахаджі Дгауті Крійя наділяє нас можливістю очистити організм від Ами і пробудити власний Оджас – систему захисту і стійкості.

DSCN2949
У нашому таборі ми ставимо за мету надати людям знання і уміння з використання йога-терапії, як ефективного і доступного методу очищення тіла і відновлення стійкого здоров’я. Сахаджі Дгауті Крійю можна застосовувати самостійно, виконуючи 2 рази на рік. Але, як свідчить досвід лікарів-аюрведів, які проводять детокси, найкращий час для очищення – відпустка, відпочинок, на якому людина повністю абстрагується від повсякденного буденного життя, оточення, стресів. Найкраще місце для детоксу – чисте природнє середовище, в якому відчуваєш зв’язок з власною першо-природою. Надзвичайно важливим є правильне харчування!

Ми дотримуємося усіх рекомендацій автора методики очищення і профілактики, Шрі Свамі Шивананди, визнаного  аюрведичного лікаря і йога-терапевта. Єдина річ, яку я, як йога-тічер, доповнила згідно власного досвіду, це послідовність йога-асан в ранковій очисній практиці. Вона складена мною таким чином, щоб для початку коректно розім’яти “спляче” неслухняне тіло, пробудити  опору рухового апарату – хребет (меруданду), в якому тече головний енергетичний канал сушумна-наді; підготувати м’язи, суглоби, кардіо-систему до виконання асан, рекомендованих Шиванандою. Його класичні асани, крійї, пранаями, усі, без виключення,  присутні в наших він’ясах (послідовностях). Але без коректної розминки, виконання їх ускладнене. Кожна людина – особлива, і в залежності від індивідуальних фізіологічних, анатомічних чинників, різні асани по-особливому впливають на кожне тіло. З часом кожен з практикуючих  відчує і обере для себе найбільш ефективну послідовність виконання. (Жанна Потапова).

Наводимо приклад лікування одного з набільш поширених захворювань сучасності, з застосуванням Сахаджі Дгауті Крійї:

“Підвищена кислотність. Її симптоми:

Нетравлення, відсутність енергії, гірка або кисла відрижка, печія, ослаблення смакової чутливості.

Лікування.

Вранці: Сахаджа-басті-крийя згідно зі схемою. Після дефекації – Вамана-дхауті-крийя; Агні-сара-дхауті-крийя номер один – десять разів, номер два – чотири рази; Враджана-пранаяма.

Увечері: Враджана-пранаяма; Сахаджа-агни-сара-дхауті – тридцять разів; Пащчіматанасана – чотири рази; Павана-муктасана – чотири рази; Йога-мудра – вісім разів; Сарвангасана – чотири рази; Сахаджа-пранаяма номер один, два, вісім – по дві хвилини кожна.

Після того, як з’явиться поліпшення стану, слідувати прогресивної методики тренувань. Під час нападів болю простежити за тим, через яку ніздрю здійснюється дихання і змінити переважну ніздрю.

Це помітно полегшить біль.

йогатабір ПРАНАПравила і дієта. При наявності болю не приймати нічого, крім теплої води з лимонним соком. Холодну воду можна буде пити пізніше. Зазвичай при підвищеній кислотності спрага майже не відчувається, але все одно слід взяти собі за правило випивати щодня п’ять-шість склянок води. Зазвичай люди, які страждають підвищеною кислотністю, відчувають підвищений апетит. Це обумовлено гіперфункцією органів Агні-грантхі. У більшості випадків помилковий апетит може бути усунутий склянкою води або одним-двома солодкими дуже соковитими плодами. Будь-яка концентрована і важка їжа строго протипоказана.

Після того, як гостра стадія подолана, протягом трьох-чотирьох днів необхідно дотримуватися дієти, що щадить – овочевий відвар замість овочів, фруктовий сік, пахта. Чотири п’ятих раціону повинні складати продукти лужної групи. Жирів, жирних і гарячих страв, приготованих з маслом, сухих цукристих фруктів необхідно уникати до повного

Одужання. Допустимі дуже невеликі кількості топленого і рослинного масел.

Наприклад, в якості приправи для страви можна використовувати пару ложок оливкової олії. Маслянка краще, ніж молоко.

Молоко ж необхідно “полегшувати”, одноразово довівши його до кипіння і давши піднятися, після чого миттєво прибравши з вогню.

!!! Застосування лужних препаратів – сода, каломель і т.п. – Згубно позначається на результатах лікування, оскільки насильно знижує кислотність, спонукаючи і без того гіперактивні органи Агні-грантхі працювати ще сильніше. В результаті хвороба стає хронічною і переходить в небезпечну фазу, коли на стінках шлунка або дванадцятипалої кишки з’являються виразки.” За матеріалами книги “Новий погляд на традиційну йога-терапію” Шрі Свамі Шивананди.

20160813_090420

Йога-терапія   вчить: ключовими елементами творіння є повітря, вогонь і вода. Відповідно, Вайю-таттва, Агні-таттва і Апо-татва є стихіями, що грають ключову роль в гармонійному функціонуванні фізіологічних механізмів людського тіла. Будь-яке порушення їх взаємодії негайно призводить до виникнення захворювань, а серйозний розлад закінчується, як правило, смертю. Найбільш безвідмовним і радикальним засобом для управління взаємодією цих трьох стихій і підтримки їх ідеального рівноваги є практики ХАТХА-ЙОГИ. Вчення Йоги дає нам ключ не тільки до розвитку духовної сили і пронизливої ​​ясності розуму, але також до побудови здорового, непідвласного часу організму, вільного від хвороб і ознак вікової деградації. Таким чином, практика Йоги виявляється, мабуть, найбільш потужним засобом, здатним позбавити людство від настільки загального в наш час передчасного старіння і повільного прижиттєвого  тілесного розкладання.

На нашому сайті використані автентичні фото минулих йога-турів “Прана”. Статті написано з використанням матеріалів книг: “Новий погляд на традиційну йога-терапію” Ш.С.Шивананда; “Погляд на Йогу” Б.К.С.А.йєнгар; “Ведичні знання про здоров’я” Шрі Харі Дас. Зміст статей і сторінок – автор Жанна Потапова.

шіршасана