Menu

Йога-тур 15-22 вересня 2018.

Друзі, раді повідомити вам, що плануємо осінній тижневий Йога-тур з 15 по 22 вересня на Термальних водах в Косино, Закарпатської області. Оселимось у приватній садибі, де будемо відпочивати і практикувати виключно в товаристві  нашої групи, без «випадкових сусідів». Програма туру – комплексна детоксикація організму за системою Сахаджі Дгауті Крійя. Цього разу однією з складових програми є омовіння в термальній воді Косинського мінерального родовища. Цю воду звуть “живою”, окрім очисної дії вона має  загальний оздоровчий вплив на організм.  Термальні води сприятимуть, як найкраще, результатам нашої практики. Незмінний атрибут туру – Йога-кухня, вегетаріанська саттвічна їжа “для душі” – Прасад. Лекції: Ведичні знання про Здоров’я. Йога-тічери: Жанна Потапова і Анна Храмова. Детальна інформація і реєстрація за тел. +38(096)8034770 Жанна Потапова. До програми йога-туру долучаємо омовіння в термальних басейнах “Еко-термал” і “Косонь”.

йогатабір Прана

Мета йога-туру: Детокс організму за Йога-терапією по системі Сахаджі Дгауті Крійя (полегшена методика очищення стихіями: Повітрям, Водою, Сонцем, Тілесним вогнем). Очищення тіла. Відновлення і зміцнення внутрішніх систем. Профілактика стійкого здоров`я. Пранаяма. Медитація. Духовна практика без релігійних обмежень.

Коротко про систему очищення організму, яку ми застосовуємо, і яка є питомою складовою програми нашого табору. Обгрунтовано тисячоліттями Аюрведичної практики і підтверджено прогресивними сучасними медичними дослідами, що організм людини потребує не лише постійного живлення, а й очищення. (При чому це стосується не лише фізичного, а й ментального тіла.) Організм володіє власною системою очищення, точніше, кожна жива клітина тіла має ці властивості. Але, власне з причин неприродніх, тобто, якщо людина живе в умовах, які не сприяють здоровому, природньому функціонуванню людського організму, виникає збій цілісної системи, якою є людський організм. Ці причини – нераціональне харчування, використання невідповідних нашому тілу продуктів і способу приготування їжі, застосування інтоксикацій і хімічних ліків, перебування розуму в стані “постійного стресу”, недостатня або невідповідна рухова активність, та інші згубні фактори, пов’язані з так званим “сучасним ритмом” життя.

DSCN3929

  Початок будь-якого ефективного лікування, а також профілактика хвороб, в першу чергу – хронічних, завжди має починатися з очищення організму. Йдеться не про усунення симптомів хвороби, чим, здебільшого, сьогодні займається медицина і фармацевтика, а про викорінення причин хвороб. Тобто, мета очищення – приведення організму до стану, в якому здатні оновитись і запрацювати власні резерви захисту від несприятливих факторів, без застосування зовнішніх чинників –  імуно-модулюючих ліків, що мають безліч побічних ефектів і не діють в стані забрудненого організму. 

йогатабір Прана

Аюрведа і Йога розглядають організм людини, як цілісну систему, лише умовно розділяючи її на окремі підсистеми органів, які пов’язані і взаємозалежні. Тому очищення, яке відбувається у шлунково-кишковому тракті, і виконується протягом певного періоду часу, розповсюджується на усі, без винятку, органи тіла. Саме через ШКТ організм людини, кожна клітина, отримує живлення, від злагодженої роботи ШКТ залежить процес метаболізму – живлення і очищення від продуктів розпаду ( тілесний вогонь ) кожної живої клітини і тіла в цілому. Забруднення, шлаки, неперетравлені залишки некоректної їжі, які є сприятливим середовищем для паразитів і токсичних патогенних бактерій, надлишки слизу і жовчу, що накопичуються в першу чергу, в кишечнику, призводять до аутоінтоксикації і збою функцій органів, спричиняють більшість хвороб, які на перший погляд, не пов’язані з “системою травлення”.  Трансформація тканин тіла за наукою Семи Дгату починається саме з Раси – речовини, що утворюється із їжі в процесі травлення. Подальші трансформації – Кров, М’язи, Жир, Кістки, Кістковий мозок, Насіння.

IMG_4210

Сьогодні відомі і застосовуються різні методики очищення, як аюрведичні: Панчакарма, Шатакарма, Пракшалана, так і методи “традиційної медицини”, як наприклад колонотерапія та інші. Деякі з них, як Панчакарма, застосовуються лише в умовах клініки, є часто недоступними через високу вартість послуг, а також є досить агресивними для організму. Йогічні Шатакарми є досить агресивними для застосування і можуть зашкодити при хибній техніці їх виконання, тим більш, якщо людина не практикує Йогу постійно і не перейшла повністю і беззаперечно на вегетаріанське меню. Пракшалана не підходить багатьом через високу концентрацію розчину і потребує багато часу для застосування. Щодо колонотерапії, яка набуває останнім часом широкого застосунку, окрім високої вартості послуг, її недоліком є те, що чистку отримують лише нижні відділи кишечнику, при чому порушується симбіотична мікрофлора.

Психосоматика в Йога-терапії

йогатабір Прана

Ми є прихильниками перевіреної тисячоліттями практики Йога-терапії, яка знайшла застосування в сучасних методиках Психо-соматики: лише через активну усвідомлену роботу з власним тілом, постійну задіяність пацієнта в процесі лікування, досягається результат викорінення хвороби. Ми практикуємо Сахаджі Дгауті Крійю за Шиванандою. Це спосіб очищення тіла, в першу чергу шлунково-кишечного тракту, і саме кишечника, як “Кореня організму”, від токсинів і шлаків за ефективною і доступною, природньою методикою, без застосування лікарських та інших хімічних засобів. Схема включає власне процедуру очищення і послідовність йога-асан, що виконуються одразу після прийому очисного розчину, до складу якого, крім теплої води, входять лиш два інгрідієнти: морська сіль і сік лимону. Після дефекації виконується омовіння, за яким слідує практика Пранаями – робота з тонкими потоками енергії і стосується очищення не лише грубої, тілесної, а в першу чергу – ментальної оболонки – тонкого тіла. Сама “чистка” відбувається в короткий проміжок часу, займає разом з асанами 1-2 години, виконується на сході Сонця. Далі після прийому сніданку, весь день присвячений відпочинку на природі, гірським походам, омовінням в гірській річці, сонячним ваннам, тощо. Вечірня практика присвячена силовій йогівській гімнастиці і Пранаямі. Медитацію виконуємо до-схід-Сонця і ввечері. Отже, методика в цілому включає не лише ранкові очисні процедури і вечірні йога-практики, а взагалом руховий режим і режим харчування: сонячні і повітрянні ванни, омовіння в гірській річці, піші походи в ліс і гори, і обов’язковий атрибут – саттвічна вегетаріанська кухня.

DSCN2221

Крім навичок очищення ми надаємо чіткі рекомендації з здорового вегетаріанського харчування, способи приготування корисної, сповненої енергії, їжі, а також з рухового режиму, фізичні вправи, дихальні техніки, які мають на меті загартувати і зміцнити фізичне тіло і привести до спокою ваш розум. Ці рекомендації мають індивідуальні відмінності у відповідності до домінуючих дош організму, про що ви дізнаєтесь на наших лекціях. Безперечно, духовні практики – медитація і розуміння своєї духовної, вищої суті, на відміну від трактування себе суто матеріальним, грубим тілом, є підгрунтям усвідомленого життя і стійкого здоров’я.

Взагалом ми застосовуємо на практиці Три види терапії: тілесну, ментальну, духовну, без взаємодії яких неможливе всеціле оздоровлення і життєздатність Мікрокосму, яким є організм людини.

Запис і запитання за тел. +380 (96) 8034770 Жанна Потапова.

Додаю короткий опис фізичних характеристик термальних мінеральних вод (Вікіпедія).

Термальні купальні Косино і Еко-термал

Термальні купальні Косино — рекреаційно-відпочинкові об’єкти, зона відпочинку «Шошто-Термал», розташовані поруч села Косонь Закарпатської області Берегівського району. Локалізовані в зоні залягання мінеральних термальних вод.

Басейни наповнюють гарячою мінеральною водою, яку викачують глибинними насосами зі свердловин.

еко-термал

Фізичні характеристики

Станом на 2012 р. діє 3 свердловини, глибина яких 1190 метрів. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 °C, охолоджується до +41 °C і подається в басейни. pH близько 6,08. Рівень мінералізації: 8,5 — 11,00 г/дм³. Унікальність термальної води курортів «Косино» і “Еко-термал” полягає в тому, що вона багата на залізо (масова концентрація 1,62), марганець, калій, кремній, натрій, фтор, цинк та інші мікроелементи, які комплексно впливають на весь організм людини.

Лікувальні властивості

Термальна вода Косинського родовища має загальний оздоровлюючий ефект на організм, наповнює його необхідними для нормального функціонування речовинами та мікроелементами. Згідно з офіційним висновком МОЗ та Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології.

Ці термальні води придатні для лікування захворювань. Протипоказання: хвороби у стані загострення.

Йогатабір Прана