Menu

Сахаджі Дгауті Крійя.Очищення – перший крок подолання хвороб.

сахаджі басті крійя

САХАДЖІ ДГАУТІ КРІЙЯ.Очищення стихіями.

Сахаджі басті крійя – коректне очищення кишечника.

Друзі, надаю опис практики, яку ми застосовуємо в Йога-таборі “Прана”. (Цього року на турах 1-15.07; 1-15.08.17,  Локація №1)

Ми дотримуємося усіх рекомендацій автора методики очищення і профілактики, Шрі Свамі Шивананди, визнаного  аюрведичного лікаря і йога-терапевта. Єдина річ, яку я доповнила згідно власного досвіду, це послідовність йога-асан в ранковій очисній практиці. Вона складена мною таким чином, щоб для початку коректно розім’яти зранку неслухняне тіло, пробудити  опору рухового апарату – хребет (меруданду) в якому тече центральний  енергетичний канал сушумна-наді; підготувати м’язи і суглоби до виконання асан, рекомендованих Шиванандою. Його класичні асани, крійї, пранаями, усі, без виключення,  присутні в наших він’ясах. Але без коректної розминки, виконання їх ускладнене. Кожна людина – особлива, і в залежності від індивідуальних фізіологічних, анатомічних чинників, різні асани по-особливому впливають на кожне тіло. З часом кожен з практикуючих  відчує і обере для себе найбільш ефективну послідовність виконання. (Жанна Потапова).

“Йога-терапія   вчить: ключовими елементами творіння є повітря, вогонь і вода. Відповідно, Вайю-таттва, Агні-таттва і Апо-татва є стихіями, що грають ключову роль в гармонійному функціонуванні фізіологічних механізмів людського тіла. Будь-яке порушення їх взаємодії негайно призводить до виникнення захворювань, а серйозний розлад закінчується, як правило, смертю. Найбільш безвідмовним і радикальним засобом для управління взаємодією цих трьох стихій і підтримки їх ідеального рівноваги є практики ХАТХА-ЙОГИ. Вчення Йоги дає нам ключ не тільки до розвитку духовної сили і пронизливої ​​ясності розуму, але також до побудови здорового, непідвласного часу організму, вільного від хвороб і ознак вікової деградації. Таким чином, практика Йоги виявляється, мабуть, найбільш потужним засобом, здатним позбавити людство від настільки загального в наш час передчасного старіння і повільного прижиттєвого  тілесного розкладання.”

сахаджі дгауті крійя

За вченням Шивананди 80% найбільш поширених хвороб людства є наслідком забруднення, зашлакованості, аутоінтоксикації тіла, закислення крові. Тому власне з очищення фізичного тіла починається процес  лікування і відновлення стійкого здоров’я.

Цій проблемі присвячена Практика йога-терапії САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ, розроблена Шиванандою. САХАДЖІ  ДГАУТІ  КРІЙЯ  означає «Полегшена методика очищення стихіями:
  Водою, Внутрішнім вогнем, Повітрям і Сонячним світлом, Омовіння, Очищення голодом».

пранаяма

У Йозі під дхауті-крійя (Дхауті-крийя (санскр.) – Очисна дія) розуміються вправи, призначені для «внутрішнього  тренування» фізичного тіла, промивання травного тракту і очищення тіла на клітинному рівні. Однак класична практика Дхауті-Крійі згідно з тим, як вона викладена в трактатах, – справа дуже складна. Тому в Йога-терапії використовуються спрощені варіанти вправ, що складають цей розділ Йоги, – Сахаджа-дхауті-крийя. Аспект внутрішнього  тренування і психоенергетичнийефект в цій практиці виражені дещо слабше, ніж в повній Дхауті-крійї, проте очисний та оздоровчий вплив в Сахаджа-дхауті-крійя зберігається цілком.

сахаджі басті крійя

Очисні процедури мають виключно важливе значення, впоратися з хронічними захворюваннями без них просто неможливо. Крім того, вони відносяться до обов’язкових профілактичних практик.

Розкладені  скупчення калу в кишечнику отруюють організм і сприяють розвитку бактерій. На думку майстрів Йоги, приблизно левова доля усіх захворювань зобов’язані своїм походженням аутоинтоксикации організму отрутами гниючих фекальних мас, які збираються на стінках кишечника.  Крім того, ці маси – ідеальне середовище для росту безлічі видів хвороботворних бактерій. На нейтралізацію аутотоксінов і боротьбу з дбайливо вирощений в надрах організму мікробами йде левова частка енергії людської істоти. На творче осмислення процесу життя залишається дуже мало, на розвиток усвідомлення-практично нічого.

ранкова практика

Методика складається з:

Ранкова практика

1)коректної процедури  очищення кишечника  (сахаджі басті крійя)

2)практики йога-асан і крій

3)дефекація

4)омовіння

5)пранаями, в тому числі пранаями в русі

6)дієта

7)вечірня практика асан і пранаям.

Процедури з сонячним світлом (на сході і заході Сонця)

Вранці натщесерце, відразу після пробудження:

Розвести півсклянки лимонного соку і розчинити чайну ложку солі (переважно брати морську нерафіновану сіль) в півтора літрах чистої теплої води і випити отриману суміш.

Відразу ж після цього лягти на спину і виконувати Віпаріта-карані протягом 4-5 хвилин, потім Маюрасану – 3-4 рази і Падахастасану – 4-5 разів. Той, хто не в змозі виконати Маюрасану, нехай 5-6 разів виконає Шалабхасану. Протягом наступних п’яти хвилин виникне сильний позив до дефекації. Залежно від індивідуального стану кишечника, деяким незайве буде додати до вищевказаних асанам ще Бхуджангасану, Ардха-чакрасану і Дханурасану. Разом з попередніми вони дадуть хороший результат.

віпаріта карані. полегшений варіант

Сахаджа-басті-крийя-1Б. додатковий варіант

Слабкі і хворі люди можуть випити воду з лимонним соком і сіллю, як було зазначено вище, виконати Сахаджа-віпаріта-карані, Йога-мудру, Павана-муктасану, Ардха-курмасану і почергове піднімання ніг в Шалабхасані.

Дія. Віпаріта-карані-мудра виконувана безпосередньо після пиття води, дає можливість останній пройти через шлунок в кишечник. Вода вимиває розкладену жовч і слиз з шлунку і тонкого кишечника, потім потрапляє в товсті кишки і розріджує їх вміст, який потім викидається з організму разом з відходами та отруйними речовинами. Жодне відоме проносне, ніяка клізма не в змозі зробити все це настільки нешкідливо і настільки радикально, як робить це Сахаджа-басті-крийя.

Лимонний сік виступає тут одночасно і як ліки, і як дієтичний продукт, оскільки володіє деякими послаблюючу дію, він надає суміші приємний смак і містить певну кількість кальцію, який абсолютно необхідний для підтримки здоров’я.

Якщо кишечник не спрацьовує навіть після застосування Сахаджа-басті-Крійі-1А або 1Б, необхідно одне-дводенне утримання від їжі (див. «Очищення голодуванням в практиці Йога-терапії»), бо це вказує на те, що дванадцятипала кишка заблокована погано перетравленими залишками їжі. Після поста виконати Сахаджа-басті-крійя…”

Наводимо приклад лікування одного з набільш поширених захворювань сучасності:

“Підвищена кислотність. Її симптоми:

Нетравлення, відсутність енергії, гірка або кисла відрижка, печія, ослаблення смакової чутливості.

Лікування.

Вранці: Сахаджа-басті-крийя згідно зі схемою. Після дефекації – Вамана-дхауті-крийя; Агні-сара-дхауті-крийя номер один – десять разів, номер два – чотири рази; Враджана-пранаяма.

Увечері: Враджана-пранаяма; Сахаджа-агни-сара-дхауті – тридцять разів; Пащчіматанасана – чотири рази; Павана-муктасана – чотири рази; Йога-мудра – вісім разів; Сарвангасана – чотири рази; Сахаджа-пранаяма номер один, два, вісім – по дві хвилини кожна.

Після того, як з’явиться поліпшення стану, слідувати прогресивної методики тренувань. Під час нападів болю простежити за тим, через яку ніздрю здійснюється дихання і змінити переважну ніздрю.

Це помітно полегшить біль.

вечірня практика

Правила і дієта. При наявності болю не приймати нічого, крім теплої води з лимонним соком. Холодну воду можна буде пити пізніше. Зазвичай при підвищеній кислотності спрага майже не відчувається, але все одно слід взяти собі за правило випивати щодня п’ять-шість склянок води. Зазвичай люди, які страждають підвищеною кислотністю, відчувають підвищений апетит. Це обумовлено гіперфункцією органів Агні-грантхі. У більшості випадків помилковий апетит може бути усунутий склянкою води або одним-двома солодкими дуже соковитими плодами. Будь-яка концентрована і важка їжа строго протипоказана.

Після того, як гостра стадія подолана, протягом трьох-чотирьох днів необхідно дотримуватися дієти, що щадить – овочевий відвар замість овочів, фруктовий сік, пахта. Чотири п’ятих раціону повинні складати продукти лужної групи. Жирів, жирних і гарячих страв, приготованих з маслом, сухих цукристих фруктів необхідно уникати до повного

Одужання. Допустимі дуже невеликі кількості топленого і рослинного масел.

Наприклад, в якості приправи для страви можна використовувати пару ложок оливкової олії. Маслянка краще, ніж молоко.

Молоко ж необхідно “полегшувати”, одноразово довівши його до кипіння і давши піднятися, після чого миттєво прибравши з вогню.

ардга матсьєндрасана

!!! Застосування лужних препаратів – сода, каломель і т.п. – Згубно позначається на результатах лікування, оскільки насильно знижує кислотність, спонукаючи і без того гіперактивні органи Агні-грантхі працювати ще сильніше. В результаті хвороба стає хронічною і переходить в небезпечну фазу, коли на стінках шлунка або дванадцятипалої кишки з’являються виразки.”

За матеріалами книги “Новий погляд на традиційну йога-терапію” Шрі Свамі Шивананди.

шіршасана